Protest pracowników transgranicznych

45
2075

Wczoraj na wielu granicach w Polsce, w tym w Zgorzelcu i Porajowie odbył się protest pracowników transgranicznych. Mieszkańcy naszego regionu domagają się by umożliwić im kontynuowanie pracy w Czechach i Niemczech.

 

Granica Polski pozostaje zamknięta od kilku tygodniu. Po jej przekroczeniu każdego obowiązuje 14-dniowa kwarantanna. Dotyczy to również osób, które pracowały na terenie Czech i Niemiec. Z tego powodu wielu osobom grozi utrata pracy lub rozłąka z rodziną. Pracownicy z przygranicznych terenów pisali petycje, do rządu zwracali się również burmistrzowie np. Zgorzelca o możliwość rozważenia zniesienia obowiązkowej kwarantanny dla osób pracujących za granicą. Niestety wszystkie prośby pozostały bez odpowiedzi. Wczoraj wzdłuż granicy z Niemcami i Czechami odbył się protest pracowników transgranicznych pod hasłem “Wpuśćcie nad do pracy, wpuśćcie nas do domu”. Mieszkańcy i pracownicy spotkali się po obu granicach Polski i Niemiec na Moście Staromiejskim i Moście Jana Pawła II w Zgorzelcu i Görlitz. Niektórzy pierwszy raz od kilku tygodni zobaczyli się z rodzinami, przyjaciółmi czy nawet dziećmi.

-/ autor: eLuban.pl /-

fot.: eLuban.pl
fot.: eLuban.pl
fot.: eLuban.pl
fot.: eLuban.pl

45 KOMENTARZE

  • Jesteś totalnym pozbawionym mózgu idiotą. Nie wiem po co tacy ludzie żyją i zużywają tlen. Ten twój ukochany rząd prędzej czy później upadnie ale zanim to się stanie mam wielką nadzieję, że upadniesz ty sam i przekonasz się na własnej skórze jakim cymbałem jesteś.

   • Własnie napisałeś że nasz rząd nie jest twój. Ale jest twój, chcesz czy nie. To nie zależy od ciebie i od tego co sobie ubzdurałeś. Wobec powyższego nie dziwią mnie twoje wściekłe idiotyzmy….

    • Pała Anonimie za brak czytania ze zrozumieniem i za wnioskowanie z flaszywą alternatywą. Zapewne masz już mózg wyprany i nie widzisz swoich błędów więc spieszę z wyjaśnieniem.
     Dante w żadnym zdaniu nie napisał, że rząd nie jest jego. To twoje błędy logiczne zafałszowały Ci obraz, że skoro napisał “twój rząd” to znaczy, że wyklucza “mój rząd”. Poza tym nigdy nie zakładaj, że wiesz wszystko. Może Dante jest Czechem, Niemcem albo choćby Ukraińcem.

   • Wynajmij sobie mieszkanie tam gdzie pracujesz i przeczekaj ten zakaz tak jak zrobiła już część tych pracowników która chce pracować a nie drzyj japy podjudzany przez oPOzycyjne środowiska. Ten powód to tylko kolejny pretekst przeciw rządowi.

    • PAPjeż myślisz, że na Nowogrodzkiej PiSowcy dopisali mnie do listy swoich wrogów? Wiesz może czy politycznych, gospodarczych czy społecznych?
     Ja myślę jednak, że na żadnej liście wrogów PiSu nie jestem. Póki co jedyne represje jakie mnie dotknęły to z powodu kretyńskiego zamknięcia Lasów Państwowych. Ale nie czuję się ani trochę wyróżniony bo równo wszystkich obdzielili.

    • Takie idiotyzmy może pisać tylko wściekły, zaszczuty pisior. Ale jak to ktoś mądry powiedział pis nie ma wyborców tylko wyznawców, a że są to zazwyczaj ludzie prości z najniższym wykształceniem, często tylko po kilku klasach podstawówki nie ma po nich oczekiwać, że napiszą coś mądrego.

 1. Jeśli kwarantanna to dla każdego Osobiście też pracuję za granicą i też nie mogę zjechać do Polski bo obowiązuje mnie kwarantanna Wiec jeśli ktoś kto mieszka w Polsce a pracuje w Niemczech Czechach i każdego dnia przekracza granice powinien podlegać takim samym zasada jak osoby wracające z zagranicy.

  • ZGADZA SIE KWARANTANNE POWINIEN PRZEJSC KAZDY A NIE WYCIECZKI SE ROBIC PO PAPIEROSY DO POLSKI LUB LUDZIE ZE ZGORZELCA NA ZAKUPY DO NIEMIEC . FIRMA PRODUKUJACA OBUWIE NIECZYNNA TAK JAK ZAKLAD WYTAPIANIA FELG I AKUMULATOROW SA ZAMKIETE TO GDZIE LUDZIE ZE ZGORZELCA CHCA DO PRACY

 2. z jednej strony inrormacje “(10:30) W powiecie goerlitz liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła do 252 (+7 i +2) Zmarły też kolejne trzy osoby.” z drugiej strony ludzie chcą tam jeździć do pracy bo nie zarabiają,
  z jednej strony nie wyjeżdżając tam ma się 100% pewności że tam się nie zarazi ale i nie zarobi, natomiast jeśli “podejmie” ryzyko wyjazdu do pracy to za cenę zarobku narazi zdrowie i życie nie tylko swoje ale i swoich bliskich i wszystkich z kim będzie mieć kontakt – jak pogodzić się z myślą, że było się tym, który przeniósł chorobę i zaraził kogoś kto później zmarł?
  najlepsze rozwiązanie – chcesz tam pracować – wynajmij coś po tamtej stronie, na okres zamknięcia granic, nie stracisz pracy i zarobków i nie narazisz zdrowia i życia ani swoich bliskich ani innych

  • “najlepsze rozwiązanie – chcesz tam pracować – wynajmij coś po tamtej stronie, na okres zamknięcia granic, nie stracisz pracy i zarobków i nie narazisz zdrowia i życia ani swoich bliskich ani innych”
   Dokladnie TAK

 3. Jest ktoś w stanie mnie przekonać do tego by stać się pisiorkiem z krwi i kości i głosić słowo jarkowe? Jeszcze do niedawna myślałem że nasz naród to albo inteligentny albo chociaż wykształcony jest. Niestety widać to dosadnie patrząc choćby na wyniki wyborów. PiS i PO to samo ś***wo. PiS Love & MarianBa**ś

  • Z tego co czytam to ty piszesz jak byś był po kilku głębszych ale to może złudzenie. Ty po prostu jesteś tłukiem, który samodzielnie nie myśli tylko słucha swojego guru.

 4. Są też ludzie którzy pracują w Polsce, ale codziennie dojeżdżają do pracy przez terytorium Czech bo jest bliżej. Przez zamkniętą granicę dojazd zmienił się z 40 km do 80. A przecież w Czechach nie wysiadam z samochodu !!!

 5. Kur… wiecej ludzi umiera na powazniejsze choroby a ludzie wierza w to ciagle ze jest jakis wirus , medialne nagonki i mydlenie ludzia oczu…. kiedy w koncu zaczniemy dawne normalne zycie? Bo jak tak dalej bedzie to skonczy sie to naprawde tragicznie dla setek rodzin….

 6. Ludzie ale podejmując pracę za granicą godziliscie się na to, że chcecie pracować w obcym kraju, więc co to za lament. Tak samo jak Frankowi że, jak płacili skromne raty to ok a teraz kwiczą. To się nazywa ryzyko wpisane. Unia europejska to tylko instytucja a granicę pomiędzy państwami sa nadal honorowane więc trzeba było to wziąć pod uwagę, że mogą je przywrócić lub czasowo zamknąć. Osobiście siedzę w Monachium i też rodziny drugi miesiąc nie widziałem ale nie sram się z tego powodu. Zdrówka wszystkim

 7. Wszyscy znają chyba takie powiedzenie : pluj k…e w twarz a ta będzie mówić że deszcz pada. Tak wygląda sytuacja z wyznawcami pisu. Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby ten ubogi intelektualnie sort otworzył oczy i przestał czcić swojego psychicznie chorego guru?

  • hahaha jak wam wasza TVN dla słabowitych umysłowo wbiła i utrwaliła: “ubogi intelektualnie sort…” Jasne gdzie nam tam do tak wyżynnych sfer jak wasza, POnad wszystkimi, wypinająca chętnie pośladki i robiąca laskę naszym lewackim stroficielom za granicą…

   • I o tym właśnie mowa. Ten dalej swoje obudź się! Zrozum że twoja telewizja nie jest twoja tylko jest to telewizja rządowa, służąca do ogłupiania tych, którym ciężko samodzielnie wyciągać wnioski. Propaganda tego rządu przewyższa już propagandę prlowską. Kaczyński osiągnął sukces. Udało mu się podzielić ludzi jak nikomu wcześniej a jego wyznawcy tak jak i ty potrafią tylko w sposób obraźliwy polemizować bo nie mają żadnych argumentów do obrony swoich jak widać złych wyborów.

 8. Zawiść aż kipi! Ludzie co wy robicie?
  Każdy pracuje i przebywa gdzie chce a nie musi.
  Mateusz M. chce niewolników za miskę ryżu,zapomnieliście?
  Ciekawe ile wirusa przenieśli tzw.strażnicy granic?

 9. Do PAP jeż – czego Ci Bozia nie dała skoro wywalasz tyle nienawiści? Nie śpisz z żoną, nie udało Ci się zdać matury, nie wybrali Cię na wodza partii w powiecie? Każdy ma prawo do swojego myślenia i wyrażania tego. Ci ludzie przy granicy mają swoje prawa i bronią swoich interesów. Jesteś maluczki, pełen kompleksów i tutaj próbujesz zaistnieć. A ja liczę, że rządzący dzisiaj staną przed Trybunałem Stanu. I też mam do tego prawo. Zdróweczka.

  • Uspokój komórki mózgowe. Spokojnie. Nie trafiłeś z diagnozą. Chodzi o to, że ja pogodziłem się z waszą wygraną w 2007 roku. Nie podobał mi się tamten rząd ale się z tym pogodziłem i uszanowałem wasz wybór. Natomiast to co wy robicie po waszej przegranej w 2015 roku wzbudza moją nienawiść i głęboką pogardę do was. Wasze nikczemne zachowanie to są najniższe instynkty, oceany podłości a w stosunku do naszego prostego PISiorskiego ludu jesteście zakałą naszego kraju. Wasze samookreślanie się jako coś lepszego(w domyśle inteligentniejszego i bardziej wartościowego) od wyborców PISu wzbudza szczególną pogardę do was jako że nie macie żadnych podstaw żeby tak twierdzić, a oceniając to co robiliście za waszych rządów i po przegranej widać dokładnie że jest dokładnie odwrotnie niż sobie sami wmówiliście…

 10. Ooo hohoho łoooooooo…… ponosi widzę i to nieźle:). Cały świat w restrykcjach i to podbnych jak u nas, cały świat też nie może sobie z tym wszystkim dac rady a ten czy ta będą rządzących w Polsce przed trybunałem stanu stawiac hahaha buahahaha…… dobre sobie uśmiałam się jak nigdy

 11. Czytam te komentarze i wierzyć mi się nie chce ile jadu i nienawiści jest w nich. Jedni drugich gnoją, jedni drugim udowadniają swoją rację!!! Przez wprowadzone obostrzenia zakradł się chaos i zamęt . Polak na Polaka skacze zamiast być jednym głosem . Wystarczy ogłosić pandemię i wprowadzić obostrzenia niezgodne z konstytucją żeby sprawdzić społeczeństwo jak zareaguje i co zrobi aby w tym czasie politycy mogli wprowadzać swoje zaplanowane działania . Wystarczy obudzić się i spojrzeć przytomnym okiem na całą sytuację i do czego politycy dążą . Tu nie chodzi o to kto ma rację i kto lepiej rządzi . Będą przymusowe szczepionki…Będzie żywność coraz droższa…Będą opłaty coraz wyższe…Będzie odebrana możliwość swobodnej wypowiedzi…Politycy i nie ma co tego ukrywać są zafascynowani dyscypliną w Chinach..Zdyscyplinowanym społeczeństwem…Demokracja będzie tylko na papierku…Każdy jeden polityk niezależnie z jakiej by nie był partii politycznej chciałby mieć zdyscyplinowanych obywateli..tacy sprawiają mniej problemów !!!! Pozdrawiam .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here