Uderzył policjanta. Kopnął ratownika medycznego. 46- latek z zarzutami

3
1311

46- latek najpierw prosił o pomoc policjantów oraz służby medyczne a następnie znieważył i uderzył interweniujących funkcjonariuszy. Za tego typu czyny grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełniący służbę na terenie powiatu lubańskiego zostali rozdysponowani do interwencji, gdzie według zgłoszenia mężczyzna potrzebuje pomocy. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali osobę zgłaszającą oraz zespół ratownictwa medycznego , podejmujących próbę udzielenia pomocy leżącemu na ziemi mężczyźnie. Zgłaszający oświadczył, iż to leżący na ziemi nieznajomy prosił go o wezwanie Policji oraz pogotowia.

Mężczyzna wyjątkowo agresywnie nastawiony do policjantów oraz ratowników medycznych nie reagował na polecenia zachowania zgodnego z prawem. Podczas interwencji 46- latek uderzył legitymującego go mundurowego a następnie kopnął policjanta i ratownika medycznego przy czym jednocześnie krzyczał w ich kierunku słowa niecenzuralne. Policjanci w związku z takim zachowaniem agresora oraz brakiem jego reakcji na wezwania do zachowania zgodnego z prawem, podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Zatrzymany został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie i okazało się, że miał blisko 2 promile. Został przewieziony na badania do szpitala , gdzie stwierdzono brak przeciwwskazań od pobytu w policyjnym areszcie.

46- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego został już przesłuchany i usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, do którego się przyznał. Nie ma zgody i aprobaty na takie zachowania. Każdy, kto podnosi rękę na policjanta musi liczyć się z surowymi konsekwencjami. Za takie zachowanie mężczyźnie może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

3 KOMENTARZE

  1. “Policjanci w związku z takim zachowaniem agresora oraz brakiem jego reakcji na wezwania do zachowania zgodnego z prawem, podjęli decyzję o jego zatrzymaniu.” Jak wygląda zachowanie zgodne z prawem, chciałbym wiedzieć tak na przyszłość.

  2. a Ja mam takie pytanie a ile grozi Policjantowi który pałuję kobietę i psika gazem narusza nietykalność cielesną osoby wolnej która ma prawo protestować i być niezadowolona z obecnej sytuacji w Tym Kraju? Ile grozi Policjantowi który nielegalnie i nie zgodnie z konstytucją prowadzi represje wobec ludzi za brak maseczki itd za bezprawne i bezpodstawne legitymowanie itd?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here