Szkoła w Rakowicach Wielkich zaprasza na Dzień Otwarty

0
590

Wybór szkoły średniej to jedna z najważniejszych decyzji. Od jej trafności zależeć będzie całe przyszłe życie zawodowe. Dlatego nie może być ona pochopna, a wybór szkoły i kierunku winien być podyktowany własnymi preferencjami i oczekiwaniami, a nie namowami koleżanek i kolegów.

 

 

Ósmoklasiści stoją przed trudnym wyborem. Którą szkołę i jaki kierunek wybrać? Niektórzy już dawno temu się zdecydowali, inni jeszcze się wahają, są też i tacy, którzy nadal nie mają pojęcia, co chcą w życiu robić. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom niezdecydowanych Zespół Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich organizuje „Dzień otwartych drzwi”, podczas którego młodzi ludzie, ale także ich rodzice, będą mogą bliżej poznać szkołę, porozmawiać z nauczycielami, zapoznać się z wyposażeniem i kompleksową ofertą.

– Jestem zdania, że uczeń powinien zobaczyć miejsce, w którym spędzi następne pięć lat i samemu je ocenić. Powinien opierać wizję swojej przyszłości na podstawie tego, co tutaj zobaczy. A mamy, co pokazać, co zaoferować i pomóc im w podjęciu tej trudnej decyzji. – tłumaczył nam Pan Marek Łukasik Dyrektor ZSE-T.

czytaj: Wyposażenie technikum informatycznego godne uczelni wyższych

Podczas „Dnia otwartych drzwi” młodzież odwiedzając szkołę w Rakowicach Wielkich ma okazję poznać kierunki kształcenia, na własne oczy zobaczyć pracownie i ich wyposażenie, porozmawiać z nauczycielami i uczniami, przekonać się, jaka w tej szkole panuje atmosfera, jakie placówka oferuje możliwości zajęć pozalekcyjnych, kursów, staży, czy spędzania czasu wolnego. Żadna ulotka, żaden plakat, czy strona internetowa nie zastąpią możliwości zobaczenia na własne oczy pokoi w internacie, czy nowoczesnych sal.

Pan Dyrektor przekonuje, iż podczas „Dnia otwartych drzwi” młodzież pozna wiele aspektów funkcjonowania, nie tylko tego zawodowego, ale też wychowawczego. Przyznaje nam, że nauka jest bardzo ważną rzeczą, ale ważne jest także zdrowie, ciało, umysł, serce, czy aktywność.

czytaj: Pracownia fryzjerska w szkole w Rakowicach Wielkich

– Myślę, że ta oferta naszej szkoły zmierza do tego, że mamy takie holistyczne podejście, czyli całościowe podejście do młodego człowieka żeby go przygotować do życia w przyszłości. – wskazuje Dyrektor, który nie kryje, iż wychowanie w szkole opiera się na systemie wartości Europejskich, czyli prawie rzymskim, kulturze greckiej i kulturze chrześcijańskiej. – To są nasze korzenie. A wiadomo, że jak się roślinę odetnie od korzeni to ani ta roślina nie zakwitnie, ani nie wyda owoców. – mówi Dyrektor Łukasik.

Wizyta w ZSE-T z pewnością wielu młodym ludziom pomoże świadomie zdecydować o wyborze nowej szkoły. Warto dodać, iż dzięki bogatej ofercie i otwartości na ucznia Szkoła w Rakowicach Wielkich jest obecnie najchętniej wybieraną placówką w powiecie lwóweckim.

„Dzień otwartych drzwi” w szkole w Rakowicach Wielkich odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 kwietnia 2023 roku od godziny 9:00 do godziny 13:00. (mapa) Zapraszamy!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here