Uczniowie ZSE-T w Rakowicach w ramach projektu pojechali do Warszawy

0
257

W Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich realizowane są kolejne zadania projektu pod tytułem „Poprawa kluczowych kompetencji w Liceum Ogólnokształcącym oraz Technikum w Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich” realizowanego przez stowarzyszenie „ZSET- NASZA SZKOŁA”.

W dniach 25 – 26.03.2019 r. odbyła się wycieczka do Warszawy.

Pierwszego dnia w stolicy uczniowie uczestniczyli w wykładzie „O logice” prowadzonym przez dra Piotra Chrząstowskiego-Wachtel na wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji i wzięła czynny udział w zajęciach. Uczniowie technikum informatycznego dzięki uprzejmości Pana Sebastiana Szczerby zwiedzali wydziały Politechniki Warszawskiej, a następnie z przewodnikiem Muzeum Powstania Warszawskiego. Po zakwaterowaniu w hotelu Ibis Reduta, na prośbę młodzieży, odbył się krótki spacer ulicami Warszawy.

Drugi dzień uczestnicy wycieczki rozpoczęli od zwiedzania ekspozycji w Centrum Nauki Kopernik. Młodzież bardzo chętnie wykonywała doświadczenia z zakresu fizyki, chemii, robotyki, matematyki, biologii, informatyki itp. Podróżnicy zakończyli wycieczkę zwiedzaniem Warszawy. Zobaczyli m. in. Pałac Prezydencki, Pomnik Nieznanego Żołnierza (ze zmianą warty), Pałac Kultury i Nauki.

Nad prawidłowym przebiegiem wycieczki czuwali opiekunowie: Danuta Białek, Beata Kościelna oraz Gracjan Heba, którym dziękuję za zaangażowanie i pracę. Gorąco dziękuję realizatorowi wycieczki – firmie Biuro Podróży „Elżbieta” z Legnicy oraz Panu Leopoldowi Najdek, który był pilotem wycieczki.

Stowarzyszenie ZSE-T – NASZA SZKOŁA Jacek Żojdzik – koordynator

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here