Chciał wynająć apartament nad morzem. Stracił pieniądze

0
1102

Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy urlopu i długich weekendów. Szukając idealnej oferty wypoczynku, możemy jednak natknąć się na oszustów, którzy próbują wyłudzić od nas pieniądze. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który chcąc wynająć apartament nad morzem, stracił kilka tysięcy złotych.

 

W piątek (10 maja br.) do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zgłosił się mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który padł ofiarą oszustwa. W marcu br. na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł ofertę wynajmu apartamentu w jednej z miejscowości nad morzem. W ogłoszeniu zamieszczone były zdjęcia apartamentu i opinie zadowolonych klientów. Mężczyzna zachęcony atrakcyjną ceną postanowił zarezerwować wybrany termin i wpłacił umówioną kwotę zaliczki.

Kilka dni przed wyjazdem mieszkaniec powiatu lwóweckiego próbował skontaktować się z wynajmującym. Niestety, bezskutecznie. Telefon był nieaktywny, a oferta zniknęła z portalu ogłoszeniowego. Mężczyzna stracił ponad 2 tysiące złotych.

Planując wyjazd na urlop lub długi weekend, przestrzegajmy kilku zasad, aby nie dać się oszukać:

  • Porównajmy cenę wynajmu z tymi w podobnym standardzie i lokalizacji, tzw. super okazje powinny zawsze wzbudzać nasze podejrzenia.
  • Starajmy się korzystać z oficjalnych stron hoteli, pensjonatów itp. lub portali skupiających zweryfikowanych ogłoszeniodawców.
  • Decydując się na konkretną lokalizację, sprawdźmy, czy domek, pensjonat, kwatera faktycznie istnieje. Postarajmy się zebrać na temat tego obiektu jak najwięcej informacji.
  • Nie sugerujmy się opiniami zadowolonych klientów dostępnymi na stronie internetowej obiektu – w przypadku oszustwa są one spreparowane – zasięgnijmy opinii z innych miejsc.
  • Nie działajmy pod presją czasu – pośpiech nie sprzyja zachowaniu ostrożności.
  • Zachowujmy całą dokumentację związaną z transakcją, przelewy, e-maile, zarówno te, które wysyłaliśmy, jak i te, które otrzymaliśmy.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here