Uciekał przed policjantami z 5-letnim dzieckiem

6
2122

30-latek w Mirsku nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jak się okazało mężczyzna dopuścił się również kilku przestępstw, w tym złamał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto w trakcie ucieczki przewoził osoby nieletnie.

 

 

12 lutego br. lwóweccy policjanci podczas patrolu ulic Mirska zauważyli osobowego mercedesa, który poruszał się z dużą prędkością. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak zignorował sygnały nadawane z radiowozu i rozpoczął ucieczkę.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg, jednocześnie cały czas dając sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania się. Kierowca nie reagował i nie zważając na innych uczestników ruchu kontynuował niebezpieczną jazdę. Policjanci mieli na uwadze zagrożenie, które swoim zachowaniem stwarza 30-latek, dlatego do pościgu dołączył gryfowski patrol Policji.

 

 

Pościg trwał kilkanaście minut, po czym mężczyzna porzucił pojazd poza drogą i uciekał pieszo, pozostawiając w terenie zakrzewionym dwie wystraszone dziewczynki w wieku 5 i 15 lat, które przewoził. Na szczęście nic im się nie stało.

Policjanci w dalszym ciągu kontynuowali czynności zmierzające do zatrzymania kierującego. W niedługim czasie mundurowi zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu go w policyjnych bazach okazało się, że kierujący złamał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za popełnione czyny będzie odpowiadał teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

-/autor: starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here