Koronawirus w zakładzie karnym w Zarębie?

1
1474

Rodziny osadzonych martwią się o swoich bliskich, z którymi z uwagi na obostrzenia do tej pory nie mogły się widywać. Czy to prawda, że w zakładzie karnym w Zarębie u wychowawcy wykryto wirusa? – pytają nas czytelnicy.

 

Dziś w powiecie lubańskim są trzy osoby z wynikiem dodatnim. Wszyscy czują się dobrze i są w domowej izolacji a ich najbliżsi zostali objęci kwarantanną.

Po tym jak na początku tygodnia pojawiły się pierwsze nieoficjalne doniesienia o osobie zakażonej, która miała kontakt z osadzonymi służba więzienna nabrała wody w usta. Na stronie internetowej ZK w Zarębie nie znaleźliśmy żadnej informacji o zakażeniu COVID-19 wśród personelu. Wczoraj, Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Zarębie poinformował nas, iż jest na urlopie i po odpowiedzi skierował do pani rzecznik dyrektora okręgowego służby więziennej we Wrocławiu, która nie chciała odpowiedzieć na żadne pytanie prosząc o przesłanie zapytań drogą mailową, przy czym nie kryła, iż na odpowiedź trzeba będzie poczekać nawet do dwóch tygodni. Komentarz w tej sytuacji wydaje się być zbędny.

Kryzys przeczekany

Rodziny osadzonych martwią się o swoich bliskich, z którymi z uwagi na obostrzenia do tej pory nie mogły się widywać. Brak rzetelnej informacji ze strony SW mnożył jedynie domysły, które nakręcały spiralę strachu. Czy to prawda, że w zakładzie karnym w Zarębie u wychowawcy wykryto wirusa? – pytają nas czytelnicy. 

Osoby z kontaktu zostały przebadane

Dziś PSSE w Lubaniu dla wszystkich osadzonych i pracowników ZK w Zarębie oraz ich rodzin przekazuje dobre wiadomości, potwierdzając przy tym, iż faktycznie wśród pracowników jedna osoba ma wynik dodatni. Wszyscy, którzy mieli kontakt z zakażaną zostali przebadani. Wyniki testów przyszły bardzo szybko i okazały się negatywne.

1 KOMENTARZ

  1. Winiki negatywne,lecz przebadani zostali tylko osadzeni z pawilonu II (B), gdzie właśnie pracowała Pani wychowawczyni.
    Mimo to że niby wyniki były ujemne wszystkie oddziały pozostały zamknięte a przecież ZK w Zarębie jest zakładem półotwartym.
    Więc czy to prawda że nie ma wyników dodatnich???
    Jakoś wiary w to nie daje!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here