Dzięki staraniom władz Powiatu remontowane są kolejne odcinki dróg

11
1316

Od maja 2015 roku Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim utrzymuje drogi wojewódzkie nr 297 i 364 w obrębie powiatu, w ramach zawartego porozumienia pomiędzy Powiatem Lwóweckim a Samorządem Województwa Dolnośląskiego.

Dzięki środkom na bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich, jakie Powiat otrzymuje rok rocznie, z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, stan tych dróg systematycznie poprawia się. W większości zadania realizowane są we własnym zakresie przez Służbę Drogową. Decyzje w odniesieniu do zakresu robót podejmują Zarząd Powiatu, Zarząd Dróg Powiatowych oraz Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu poprzez wyznaczonego do współpracy inspektora terenowego.

Efektem dotychczasowej współpracy były również dodatkowe środki otrzymane na zadania inwestycyjne. Z środków tych wykonano przebudowę drogi wojewódzkiej 364 – ul. Złotoryjska w Lwówku Śląskim oraz w m. Bielanka, odcinki o łącznej długości 4,27 km i wartości ponad 2 mln. zł. Inwestorem zastępczym był Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim.

W roku 2020, w ramach bieżącego utrzymania, Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim w porozumieniu z Zarządem Powiatu, zlecił wykonanie remontu nawierzchni jezdni odcinka drogi 364 (Płóczki Dolne) o łącznej długości 1.200 metrów. Ogólna wartość zadania wyniosła 223 tys. zł. Bardzo dobrym wykonaniem i sprawnością w przeprowadzeniu tego remontu wykazało się Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Jałowcu.

DW 364 Płóczki Dolne /fot. ZDP Lwówek Śląski/
DW 364 Płóczki Dolne /fot. ZDP Lwówek Śląski/
DW 364 Płóczki Dolne /fot. ZDP Lwówek Śląski/

-/ autor: Powiat Lwówecki /-

11 KOMENTARZE

  1. Brak pomalowanych pasów tzw. linii krawedziowej przy poboczach, brak słupków, szczególnie na tak krętej drodze. Przypominam, ze słupki powinny stać co 50 m. Ta żółta balustrada wyglada strasznie. Bardziej jaskrawo się już nie dało. Idealnie komponuje się z otoczeniem. Szczególnie w nocy i porze deszczowej widoczność oznakowania tej drogi pozostawia wiele do życzenia. Drogowcy, wybierzecie się do Czech na lokalne drogi i spójrzcie na oznakowanie dróg!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here