Ucieczkę przed policją zakończył w przydrożnym rowie

0
1362

Policjanci z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim w nocy 7/8 marca podjęli pościg za kierującym Skodą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok radiowozu zdecydowanie przyspieszył i łamiąc po drodze wiele przepisów próbował uciec. Ucieczkę zakończył w przydrożnym rowie.

 

W nocy 7/8 marca 2021 roku policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim w czasie patrolu zauważyli samochód osobowy, którego kierujący wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy co do stanu trzeźwości. Mundurowi postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli drogowej. Mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący samochodem osobowym nie reagował na polecenia nakazujące zatrzymanie pojazdu i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim.

W trakcie pościgu kierujący Skodą stracił panowanie i wjechał do przydrożnego rowu. Mimo to kierujący próbował zmusić policjantów do zaniechania czynności służbowych grożąc samookaleczeniem i podpaleniem pojazdu, co zmusiło policjantów do natychmiastowego działania i wybicia szyby pojazdu.

Kierującemu nic się nie stało i w związku z podejrzeniem, iż może znajdować się pod wpływem środków odurzających pobrano od niego krew do badań. Podczas sprawdzania 40- latka w systemach policyjny, że jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here