Ubliżał żonie oraz dzieciom. Groził i znęcał się fizycznie. Został zatrzymany

5
2872

Na wniosek policjantów prokurator zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 38-letniego mężczyzny, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją rodziną. Mężczyzna w ramach dozoru policyjnego 2 razy w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie. Otrzymał także m.in. nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania i zakaz zbliżania do pokrzywdzonych. Policjanci zastosowali też tzw. nakaz/zakaz wobec 41-latka, który stosował przemoc wobec swojej żony.

 

 

 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 38-latek od siedmiu lat znajdując się pod działaniem alkoholu bez powodu wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał żonie oraz dzieciom, a także krytykował, poniżał i ośmieszał, groził i znęcał się fizycznie. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad osobami najbliższymi. W tej sprawie policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego. Ten zdecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Lwówek Śląski policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do opuszczenia mieszkania, które do tej pory zajmował wspólnie z pokrzywdzonymi. Mężczyzna otrzymał także zakaz kontaktowania się i zakaz zbliżania się do nich.

W innym przypadku lwóweccy policjanci po interwencji domowej, która miała miejsce również na terenie gminy Lwówek Śląski odizolowali agresywnego 41-latka, który stosował przemoc wobec swojej żony. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi, a funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą „Niebieskiej karty”. Następnego ranka policjanci kontynuowali działania, których celem była ochrona pokrzywdzonej. Na podstawie zgromadzonej dokumentacji policjanci podjęli decyzję o wydaniu wobec sprawcy przemocy domowej nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na odległość mniejszą niż 50 m. Środki te obowiązują przez 14 dni.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

5 KOMENTARZE

  1. 14 dni zakazu dla dewianta . Przynajmniej 3 miesiące i zakaz zbliżania . ŻONA POWINNA WNIOSKOWAĆ O PRZEDŁÓŻENIE ZAKAZU ZBLIŻANIA BO MA DO TEGO PRAWO . PO 2 TYGODNIACH DEWIANT NICZEGO SIĘ NIE NAUCZY .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here