Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o molestowanie małej dziewczynki

21
3909

„Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12” – mówi o tym artykuł 200 kodeksu karnego. Jest to przepis najszerzej dotykającym molestowania seksualnego dzieci jednak nie jedyny w kodeksie karnym.

 

 

Przypadki molestowania małoletnich w liczbach

Liczba ujawnionych w Polsce przypadków takich przestępstw w ostatnim dwudziestoleciu wykazywała tendencję wzrostową. W roku 2001 policjanci wszczęli 1.196 postępowań, dziesięć lat później było to 1.848 postępowań a w 2020 roku już 2.367. Co ciekawe, względem liczby wszczętych postępowań znacząco spada liczba potwierdzonych przestępstw. W roku ubiegłym udało się potwierdzić nieco ponad połowę zgłoszeń, a dokładnie 1.360 przypadków, co daje 57,46% wszystkich przyjętych zgłoszeń.

Podejrzany o molestowanie

Redakcja Lwówecki.info otrzymała od czytelników informację o zatrzymaniu młodego gryfowianina, który rzekomo molestował kilkuletnią siostrzenicę. O wyjaśniania w sprawie zwróciła się do policji. Ta potwierdziła zatrzymanie mężczyzny.

„12 grudnia br. Dyżurny KPP w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie dot. innej czynności seksualnej z osobą poniżej 15 roku życia.” – wyjaśnia sierż. Olga Łukaszewicz oficer prasowa lwóweckiej policji.

Inna czynność seksualna

Inną czynnością seksualną jest każda czynność o charakterze seksualnym, która nie jest stosunkiem seksualnym (obcowaniem płciowym), ale związana jest z życiem płciowym danej osoby. Jest to czynność, która zmierza do uzyskania pobudzenia seksualnego lub zaspokojenia potrzeby seksualnej przez osobę wykonującą tę czynność lub aranżującą jej wykonanie. Może to być na przykład tak zwany „zły dotyk”.

Podejrzany o wykorzystanie seksualne dziecka

Mundurowi do otrzymanego zawiadomienia podeszli bardzo poważnie i natychmiast podjęli czynności. „Funkcjonariusze tego samego dnia zatrzymali podejrzewanego 24- letniego mężczyznę.” – dodaje policjantka, która wskazuje, iż śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim.

Warto pamiętać, iż telefon zaufania dla dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia, opieki i ochrony przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym, prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Telefon jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny. Numer telefonu: 116 111

21 KOMENTARZE

  1. Myślę że wszyscy o tym wiemy że jesteśmy ofiarami ofiar co to znaczy???to że tego ; przestępcę!!! Coś takiego samego w dzieciństwie spotkało zapytam teraz kto pierwszy rzuci kamieniem ❤️☀️

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here