Tymczasowy areszt dla podejrzanego za usiłowania zabójstwa kilku osób

1
1489
zdjęcie poglądowe

12 listopada 2020 roku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze miejscowy Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował sprawcę usiłowania zabójstwa kilku osób, do jakiego doszło w Jeleniej Górze.

 

W nocy z 30 na 31 października 2020 roku, na terenie ogródków działkowych w Jeleniej Górze, 35-letni Mateusz Ł. podpalił jedną z altanek, w której znajdował się mężczyzna. Dodatkowo, sprawca próbował uniemożliwić pokrzywdzonemu ucieczkę, rzucając w jego kierunku kamieniami, a także grożąc mu użyciem trzymanej przez siebie metalowej rury. Mężczyźnie udało się uciec z płonącego budynku.

Do kolejnego zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 listopada 2020 roku w Jeleniej Górze, kiedy Mateusz Ł. oblał benzyną, a następnie podpalił drzwi wejściowe do mieszkania, w którym znajdowały się trzy osoby, w tym dziecko. Pokrzywdzonym udało się ugasić ogień.

Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał dwa zarzuty usiłowania zabójstwa jednej, a następnie trzech osób. Ustalono także, że Mateusz Ł. miał w przeszłości grozić pokrzywdzonym pozbawieniem życia, wobec czego przedstawiono mu także zarzuty gróźb karalnych.

Po wykonaniu czynności z podejrzanym, skierowano do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Pokrzywdzeni to krewni sprawcy. Podejrzany utrzymywał, że jego działanie było reakcją na ich rzekome niewłaściwe zachowanie w stosunku do niego.

Mateusz Ł. był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie, głównie za przestępstwa przeciwko mieniu oraz za znęcanie się nad osobą najbliższą.

Zarzucone podejrzanemu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 12 lat.

-/ Prokuratura Okręgowa w Jel. Górze /-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here