Tylko wczoraj policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących

11
1237

W dniu wczorajszym (17.06) funkcjonariusze lwóweckiej Komendy Powiatowej Policji zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących. Byli to zarówno kierujący samochodami osobowymi oraz rowerzyści. Rekordzista miał ponad 2,6 promila w wydychanym powietrzu. W zacnym gronie znalazł się również kierujący pod wpływem środków odurzających oraz 20- latek z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów.

 

17 czerwca policjanci z lwóweckiej Komendy ujawnili 6 kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających.

Podczas patrolu terenu wiejskiego w miejscowości Kotliska został zatrzymany 57- letni kierujący pojazdem Opel Astra mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Mężczyzna wydmuchał 0,6 promila.

W Ustroniu 58- letni mężczyzna poruszający się rowerem w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila.

Następnie ok. godziny 17 funkcjonariusze zatrzymali we Lwówku Śląskim 27- letniego mężczyznę, który poruszał się Oplem Corsa. Zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenie u policjantów. Badanie na alkohol wykazało wynik negatywny. Natomiast badanie na zawartość środków odurzających urządzeniem Alere wykazało, że mężczyzna znajduje się pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy. Kierującemu została pobrana krew do badań celem stwierdzenia dokładnego stężenia.

W tym samym czasie inny patrol policji w Zbylutowie zatrzymał dwóch kierujących rowerami, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. 41- letni mężczyzna z wynikiem 0,3 promila. Drugi mężczyzna okazał się być niechlubnym rekordzistą tego dnia. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wynik ponad 2,6 promila.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem jakim jest rower jest wykroczeniem, o którym mówi art. 87 kodeksu wykroczeń. Osoba popełniająca ten czyn podlega karze aresztu lub grzywny.

Do powyższego grona dołączył również 20- letni kierujący Seatem Cordoba, który we Wleniu uderzył w krawężnik, a następnie próbował uciec z miejsca. Po przyjeździe policjantów okazało się, że młody mężczyzna ma prawie 0,5 promila w wydychanym powietrzu, a ponadto ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 20- latek za swój czyn odpowie przed sądem.

-/st.post. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

11 KOMENTARZE

 1. We Wleniu jest taka patologia, że szok.
  Szczególnie w wioskach leżących obok.
  Np. W Łupkach, kleczy.
  Jest tam towarzystwo dobrze wszystkim znane, Pan Arek, Pan Marcin, Pan Kuba, Pan Kacper, Pan Szymon, pani Dorota, pani Alicja, pani Paulina itp.
  Wszyscy jeżdżą po pijaku i po narkotykach.
  Szaleją i niszczą wszystko, jeszcze z dziećmi jeżdżą po prochach.
  Normalnie szkoda słów na taką patologie w tym Wleniu.

 2. Na zachodzie jest dopuszczalne 0,5 promila.W Niemczech można jechać na rowerze do 1.6 promila.Swiat się u nich nie zawalił.A w Polsce 0.3 promila na rowerze sensacja na EU.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here