Pracowity czas dla pograniczników

1
698
fot. NOSG

Od początku lutego funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu ujawnili i zatrzymali 29 osób, w tym 28 cudzoziemców oraz poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości obywatelkę Polski.

 

W trakcie służby ukierunkowanej na zapobiegania i przeciwdziałanie nielegalnej migracji funkcjonariusze SG zatrzymali 8 obywateli Mołdawii oraz 2 obywateli Ukrainy. Sześcioro z tych cudzoziemców po przyjeździe do Polski miało obowiązek przebywać na 10-dniowej kwarantannie. Okazało się, że nie zastosowali się obowiązujących obostrzeń, w związku z tym ukarani zostali mandatami karnymi. Dodatkowo Komendant PSG w Zgorzelcu wydał wobec tych cudzoziemców decyzje, na podstawie których muszą wyjechać z naszego kraju.

Dodatkowo funkcjonariusze SG zatrzymali kolejnych 14 obywateli Ukrainy, których cel pobytu w Polsce był inny niż deklarowali podczas przekraczania wschodniej granicy. Oni również otrzymali decyzje zobowiązujące ich do wyjazdu z Polski

Ponadto funkcjonariusze SG w wyniku kontroli auta osobowego zatrzymali obywatela Gruzji, który podawał się za obywatela Rumunii. Po sprawdzeniu dowodu osobistego oraz prawa jazdy okazało się, że rumuńskie dokumenty, które cudzoziemiec okazał do kontroli, zostały podrobione. Cudzoziemiec został zatrzymany a następnie usłyszał zarzut posłużenia się w trakcie kontroli drogowej jako autentycznym podrobionym rumuńskim dowodem osobistym i rumuńskim prawem jazdy. 25-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu, za co został ukarany karą 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby 2 lat.

Kolejnych 2 obywateli Syrii zatrzymano w Żarskiej Wsi za przekroczenie granicy państwowej niezgodnie z przepisami. Syryjczycy nie mieli przy sobie wymaganych paszportów, legitymowali się jedynie niemieckimi kartami pobytowymi. Z uwagi na to zostali pouczeni o konieczności natychmiastowego powrotu do Niemiec.

W ręce zgorzeleckich funkcjonariuszy SG wpadł także obywatel Białorusi, który poszukiwany był w celu zatrzymania i doprowadzenia do Aresztu Śledczego. Cudzoziemiec miał możliwość zapłaty zaległej kary grzywny. Skorzystał z tej możliwości i został zwolniony.

Natomiast wczoraj strona niemiecka przekazała 28-letnią obywatelkę Polski wietnamskiego pochodzenia, która wydalona została z Niemiec po odbyciu kary za liczne kradzieże, posiadanie narkotyków oraz pobicie i uszkodzenie ciała innej osobie. W wyniku dokonanych sprawdzeń ujawniono, że kobieta także w Polsce poszukiwana jest przez wymiar sprawiedliwości na podstawie 7 zarządzeń o zatrzymaniu. Kobieta za dokonane także w Polsce liczne przywłaszczenia, kradzieże i kradzieże z włamaniem spędzi kolejne 550 dni w zakładzie karnym.

-/NOSG/-

1 KOMENTARZ

  1. Połowa Ukraińców w Polsce pracuje nielegalnie.
    W firmie, której pracuje kiedyś kiedyś była kontrola straży granicznej, przyszło dwóch panów do mojego szefa na kawę.
    Wot kontrola zatrudnienia:)

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here