Tylko jednego dnia ujawnili 25 wykroczeń.

1
1194

Wczoraj policjanci z drogówki prowadzili działania pod kryptonimem „NURD”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego: pieszych, rowerzystów, motorowerzystów. Mundurowi ujawnili 25 wykroczeń drogowych.

 

 

Działania pn.: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” prowadzone przez lwówecką „drogówkę” w minioną środę (28.09.22 r.) na drogach powiatu, ukierunkowane były przede wszystkim na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Mundurowi sprawdzali zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale także przyglądali się pieszym i kontrolowali, jak piesi przestrzegają przepisy prawa o ruchu drogowym. Policjanci podczas działań ujawnili 25 wykroczeń. Wśród nich odnotowali wykroczenia związane z nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych czy przekraczaniem prędkości w obrębie przejść dla pieszych. Ponadto w trakcie działań zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który podczas badania wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu.

Policja apeluje do pieszych o rozsądek oraz wyposażanie się w elementy odblaskowe nawet w obszarze zabudowanym. Apel też do kierowców, aby zachowywać szczególną ostrożność w rejonach przejść dla pieszych.

 

-starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here