Trzy gminy z powiatu wolne od koronawirusa

0
2785

Coraz mniej osób ma wątpliwości, co do tego, iż nadejdzie druga fala COVID-19. Jedni uważają, iż będzie to już wkrótce, inni że dopiero późną jesienią. Tak, czy inaczej trzeba być gotowym.

Niemniej jak na razie epidemia słabnie. W kraju główne ognisko nadal mamy na śląsku. W powiecie lwóweckim większość zakażonych już wyzdrowiała.

 

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce

– Mamy 141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (98), dolnośląskiego (13), opolskiego (9), świętokrzyskiego (6), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (4), pomorskiego (3), podkarpackiego (2), lubuskiego (1) – poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Od ostatniego komunikatu resortu odnotowano kolejnych pięć zgonów. Łącznie od początku epidemii w Polsce odnotowano 22.964 zakażeń. Zmarło 1.043 osoby.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lwóweckim

Kolejny dzień przynosi dobre informacje. Nie mamy kolejnych przypadków zakażeń, za to sanepid odnotowuje dwa wyzdrowienia. Te dotyczą osób zakażonych z gminy Lubomierz. Tym samym już w trzech gminach naszego powiatu nie ma aktywnych przypadków zakażeń koronawirusem

Na dzień dzisiejszy osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 6, poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 9, poddanych izolacji jest 14 osób. Jedna osoba jest hospitalizowana.

Z najnowszych danych PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż od początku epidemii zakażonych koronawirusem zostało 41 mieszkańców powiatu lwóweckiego. 3 osoby zmarły, 10 nadal choruje, a wyzdrowiało już 28 osób.

 

Łącznie, licząc według miejsca zamieszkania, potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano:

  • 2 na terenie gminy Gryfów Śląski. Obie już wyzdrowiały. Brak osób zakażonych;
  • 5 na terenie gminy Mirsk, w tym dwa przypadki śmiertelne i trzy wyzdrowienia. Brak osób zakażonych;
  • 5 na terenie gminy Lubomierz, w tym pięć wyzdrowień. Brak osób zakażonych;
  • 10 na terenie gminy Wleń, w tym 7 ozdrowień. Zakażonych pozostaje 3 osoby;
  • 19 przypadków na terenie gminy Lwówek Śląski, w tym jeden śmiertelny i 11 ozdrowień. Zakażonych pozostaje 7 osób.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here