Trzech kierujących pod wpływem wyeliminowanych z ruchu

11
1993

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Lwówka Śląskiego oraz dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej w piątkowe popołudnie prowadzili wspólne działania. Ich efektem było zatrzymanie dwóch kierujących pod wpływem środków odurzających oraz jednego w stanie nietrzeźwości.

 

 

Policjanci z lwóweckiej komendy regularnie organizują wspólne patrole z funkcjonariuszami dolnośląskiej Służby Celno-Skarbowej ze Zgorzelca. Tak też było w piątek, 24 marca 2023 roku. Działania kontrolne na terenie powiatu lwóweckiego mają na celu m.in. wyeliminowanie z dróg jak największej ilości osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Efektem wspólnej służby było zatrzymanie trzech kierujących, którzy mimo stanu w jakim się znajdowali, ruszyli w drogę.

Około godziny 15:00 w Lwówku Śląskim, funkcjonariusze zatrzymali kierującego motocyklem. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Badanie narkotestem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. 38-latek z powiatu lwóweckiego został przewieziony do szpitala celem pobrania krwi, aby określić dokładne stężenie narkotyku w organizmie.

 

 

Niespełna dwie godziny później w miejscowości Pławna Górna, do kontroli został wytypowany i zatrzymany kierowca Audi. Jak się okazało 34-latek ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto również znajdował się pod wpływem narkotyków i niezbędne było badanie jego krwi w szpitalu.

Po wykonaniu niezbędnych czynności funkcjonariusze udali się do miejscowości Wleń, gdzie około godziny 20:00 zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Seat, którym kierował 71-letni obywatel Holandii. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego typu wspólne działania na terenie powiatu lwóweckiego będą odbywały się regularnie. Kolejne zaplanowano już w najbliższym czasie.

Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków powoduje nie tylko konsekwencje prawne – brak prawidłowej reakcji na drodze może kosztować zdrowie lub życie innych uczestników ruchu.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

11 KOMENTARZE

 1. Na motor się naćpać co za baran jakby równowagę stracił albo GTA by mu się włączyło i ucieczka. Na weekendy służby powinny jeździć po wioskach powiatu lwóweckiego a szczególnie patrol zakamarkami bocznymi drogami

 2. Człowieku, jesteś narkomanem albo alkoholikiem, twój problem ! Ale nie siadaj do auta i nie jedź bo pozabijasz i zranisz innych, a przecież im nie pomożesz. Jeśli jesteś pijany – to do domu, a tam pij do upadłego – zrobisz krzywdę najwyżej sobie. Może jak to przeczytasz – coś z tego zrozumiesz ?

 3. Brawo więcej takich akcji!

  I przy okazji proszę zatrzymać swojego kolegę z pracy, już emeryt. Oj wiecie o kogo chodzi.
  Ma tyle czasu że nie może wytrzeźwieć a czasem trzeba jechać autkiem.

 4. Niestety, ale niewielu pewnie wie, że takie osoby łatwo odzyskują uprawnienia po skierowaniu na kurs reedukacyjny za 500zł i dalej robią to samo. Brawo dla policji, gwizdy dla prawodawców, którzy wypuszczają taką patologię i to tylko za 500zł.

 5. Dokładnie wali z dupy kąfident!! To prawo i działania są nie zrozumiałe. Nie raz zastanawiam się o co tu chodzi. czy
  My wszyscy mamy być tacy jak ta pała!!! Czy być normalni i dbać oto co nas otacza i cieszyć się życiem

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here