Wyniki ankiety dotyczącej parkowania w centrum Lubomierza

7
1118

Ponad czterysta osób odpowiedziało na pytanie zadane przez Michała Patera Przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Lubomierz dotyczące czasu parkowania w centrum miasta.

 

 

– Od momentu wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na Lubomierskim Rynku, miałem okazję wielokrotnie dyskutować z Państwem na temat ograniczenia czasu parkowania w centrum do 30 minut. Jest to kwestia, która budzi różnorodne opinie. Z jednej strony, taka regulacja ma na celu ułatwienie znalezienia miejsca parkingowego dla osób przyjeżdżających do Urzędu Miasta lub na zakupy w Lubomierzu. Jednakże, z drugiej strony, może ona sprawić trudności mieszkańcom Rynku w pozostawieniu swoich pojazdów na dłuższy czas. – przyznawał tydzień temu (22.02.2024r) we wpisie na swoim profilu w mediach społecznościowych Pan Michał Pater Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Lubomierz, który problem parkowania w centrum poruszył podczas lutowej sesji Rady Miasta.

Z prośbą o wyrażenie swojego zdania zwrócił się on także do internautów.

– Chciałbym teraz poznać Państwa opinię na ten temat. Dlatego też, serdecznie zachęcam do wypełnienia załączonej ankiety. Proste pytanie brzmi: Czy popierasz ograniczenie czasu parkowania w centrum Lubomierza do 30 minut? Do wyboru są dwa warianty odpowiedzi: TAK lub NIE. Ponadto, zapraszam do dodania komentarzy. – zachęcał Przewodniczący Rady Miejskiej, który podkreślał, iż opinie te staną się niezwykle ważnym argumentem w dalszej dyskusji na temat organizacji ruchu w centrum miasta.

Udział w badaniu wzięło 437 internautów. Jak się okazuje wśród nich zdecydowana większość jest przeciwna ograniczenia parkowania. Wyniki pokazują, że 83% ankietowanych nie popiera ograniczenia parkowania do 30 minut. Aktualnie tylko 17% osób, które wzięły udział w ankiecie, popiera to rozwiązanie.

– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas na wypełnienie krótkiej ankiety, dzięki której poznałem opinie 437 respondentów. Wasze opinie z pewnością staną się istotnym elementem dyskusji na temat przyszłych zmian w organizacji ruchu na Rynku w Lubomierzu. – podkreślił Pan Michał Pater.

Z problemem parkowania zmaga się dziś wiele miast. W większości z nich włodarze uważają, że sami wiedzą najlepiej, jak rozwiązać problem, bądź mówią wprost, że nie da się z tym nic zrobić, a centrum to najlepiej zamknąć i niech kierowcy wolnych miejsc szukają na peryferiach. W Lubomierzu o zdanie zapytano mieszkańców. Teraz czekamy na kolejne kroki i zmiany.

7 KOMENTARZE

  1. W wyniku rewitalizacji straciłem miesiące do parkowania. Muszę szukać.
    Także nie ograniczajcie dodatkowo miejsc do parkowania bo jest z tym problem.

  2. Kolejne pytanie do ankiety.
    Czy jesteś za blokowaniem rynku, tak jak dzisiaj?
    Nie nie jestem.
    Całe miasto dezorganizują, kto dał im prawo do tego??

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here