Kiedy odśnieżą chodniki?

5
1610

Mieszkańcy Świeradowa- Zdroju niezwykle często mają pod górkę. Jednak teraz osoby, które chcą wyjść z domu dodatkowo muszą zmagać się z wieloma przeszkodami. Już nawet niektórzy radni rozkładają ręce i przyznają, że są bezradni.

 

Zostań w domu

Opady śniegu sprzed kilku dni stworzyły piękną zimową szatę i przypomniały jak urocza jest ta pora roku dając możliwość wspaniałej zabawy dla dzieci i młodzieży. Jednak każdy medal ma dwie strony. To, co dla jednych jest piękne i co daje dużo frajdy, dla innych jest koszmarem. O sytuacji, jaka kilka dni temu panowała na chodnikach w uzdrowisku pisała jedna z radnych, która do Rady Miasta Świeradów- Zdrój weszła z komitetu burmistrza:

Kto sprawuje władzę w mieście?

Właśnie przyszliśmy z mężem ze spaceru po naszym mieście. Dochodzi godz. 14-ta i ulice oraz chodniki są makabrycznie odśnieżone. Deptak-ul. Zdrojowa wcale, ul. Piastowska i chodniki przy niej oraz chodniki na Wyszyńskiego, Widokowej i Sienkiewicza, to MASAKRA. Chciałabym, aby Pan Burmistrz i pracownicy naszego Urzędu, odpowiedzialni za ten stan, wysiedli z aut i przeszli się po mieście na piechotę. Nie wiem, za co miasto płaci takie wielkie pieniądze za utrzymanie miasta. SKANDAL” – pisała na profilu społecznościowym świeradowska radna, która w odpowiedzi na komentarze internautów przyznawała, że jest bezradna:

„…od jakiegoś czasu w pewnych sprawach jesteśmy bezradni.” – przyznawała pani radna.

Dobrego gospodarza poznasz po czynach a nie słowach

Weekend minął i patrząc na dzisiejsze zdjęcia zasypanych chodników trudno nie odnieść wrażenia, iż w uzdrowisku nie dzieje się dobrze, a mieszkańcy nie dość, że pozbawieni dochodów z turystyki to jeszcze muszą brnąć przez zaspy.

W imieniu mieszkańców apelujemy do władz miasta – tych, co nie są bezradne – o niezwłoczną interwencję i o poprawę stanu chodników.

Przeczytaj również ciekawy wywiad z burmistrzem Świeradowa- Zdroju

5 KOMENTARZE

  1. Zgodnie z ustawą z 1996 roku kodeks wykroczeń każdy chodnik, który położony jest wzdłuż posesji, powinien zostać uprzątnięty. W praktyce oznacza to, że jeśli wydzielona część dla ruchu pieszego bezpośrednio leży przy granicy nieruchomości, wtedy obowiązek odśnieżania należy do właściciela. Inaczej jest jednak, gdy pomiędzy chodnikiem a rozpoczęciem posesji jest np. pas zieleni. Wtedy gmina powinna zadbać o bezpieczeństwo osób przechodzących. Za nieodśnieżenie chodnika grozi Ci kara pieniężna, która może wynosić nawet 1500 złotych lub kara nagany. Wynika to z art. 117 kodeksu wykroczeń. Jako właściciel nieruchomości pamiętaj także o odśnieżeniu dachu oraz elewacji, ponieważ to również należy do Twoich obowiązków. Może okazać się, że przy dużym wietrze, śnieg czy sople spowodują uszczerbek na zdrowiu przechodniów.
    Podsumowując, jaki właściciel, taki chodnik.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here