Trwają prace przy budowie nowego chodnika

1
992

Wykonany z kostki betonowej o łącznej długości 685 metrów i szerokości dwóch metrów nowy chodnik powstaje w Gryfowie Śląskim.

 

Już wkrótce mieszkańcy ulicy 7 Dywizji będą mogli poczuć się znacznie bezpieczniej. – Chodnik powstanie na całej długości ulicy 7 Dywizji, łącznie z zejściem takim w ulicę Partyzantów – wyjaśnia Pan Andrzej Tartak Wiceburmistrz Gryfowa Śląskiego, który przyznaje, iż inwestycja łączy się z wyregulowaniem sporej liczby istniejących tam wszelkiego rodzaju studzienek.

Z ciągu pieszego znikną także wszystkie słupy. – Będą przestawione wszystkie słupy telefoniczne, które tworzą taki niezbyt przyjemny obraz. – dodaje Wiceburmistrz, który zapewnia, iż wykonawca ma przestawić te słupy tak, żeby nie kolidowały z ruchem pieszych a ponadto stare drewniane słupy zostaną zastąpione już nowymi, betonowymi.

Chodnik będzie on posiadał odwodnienie w postaci istniejącej już kanalizacji deszczowej oraz wymagane spadki poprzeczne i podłużne, które mają za zadanie odprowadzenie wód deszczowych.

Do ogłoszonego przez burmistrza przetargu stanęło pięć firm. Za najkorzystniejsza ofertę uznano tę złożoną przez lwówecką firmę, która za wykonanie zadania zgodnie ze specyfikacją zaoferowała najmniej, czyli 193.811,10 zł brutto. Dziś wiceburmistrz przyznaje, iż oferta ta była znacznie niższa niż Gmina zakładała. – Cena była sporo niższa kosztorysu, bo kosztorys był szacowany na ponad 260 tysięcy złotych.

Inwestycja ma zakończyć się do końca października. – Jak widać wykonawca rozpoczął już pierwsze prace. – mówi Wiceburmistrz Tartak, który liczy, iż przy sprzyjających warunkach zadanie uda się ukończyć znacznie wcześniej.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here