Trwa remont ulicy Oldzańskiej

0
378

To inwestycja na którą mieszkańcy ulicy Oldzańskiej w Gryfowie Śląskim czekali bardzo długo. Obecnie trwa pierwszy etap, który pomału zbliża się ku końcowi.

 

Jak już informowaliśmy ulica Oldzańska w Gryfowie Śląskim była w planach już w ubiegłych latach. Władze Gryfowa Śląskiego liczyły, iż dostaną na jej remont pieniądze z Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych (FPDL), ale niestety, tak się nie stało. Dlatego Burmistrz wraz z radnymi podjęli decyzję, iż inwestycja ta zostanie zrealizowana ze środków własnych. Całość będzie musiała jednak być podzielona na etapy.

Pierwszy etap, czyli wymiana kanalizacji i sieci wodociągowej ruszył pod koniec lipca br. W ramach zadania wykonawca miał za zadanie wykonać przebudowę kanalizacji deszczowej o łącznej długości 313,7 m, wpusty i przykanaliki deszczowe o długości 99,3 m, budowę odcinka kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 228,5 m, przyłącze sanitarne o długości 83 m, budowę sieci wodociągowej o łącznej długości 454,9 m i przyłącza wodociągowe o łącznej długości 84 m.

Początkowo całość miała zostać wykonana do końca października, jednak z uwagi na trudności na rynku z zakupami materiałów budowlanych wykonawca wystąpił do burmistrza o wydłużenie tego terminu. Teraz pierwszy etap ma zostać ukończony do końca listopada.

Natomiast nowa nawierzchnia zostanie ułożona dopiero w drugim etapie, który będzie realizowany w przyszłym roku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here