Rusza remont ulicy Oldzańskiej

2
703

Ulica Oldzańska była w planach już w ubiegłych latach. Władze Gryfowa Śląskiego liczyły, iż dostaną na jej remont pieniądze z Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych (FPDL), ale niestety, tak się nie stało. Dlatego Burmistrz wraz z radnymi podjęli decyzję, iż inwestycja ta zostanie zrealizowana ze środków własnych. Całość będzie musiała jednak być podzielona na etapy.

 

– W tym roku wymiana kanalizacji i sieci wodociągowej. – tłumaczy Burmistrz Olgierd Poniźnik. – Wykonawcą jest firma Ekomel z Jeleniej Góry. Na roboty wejdzie fizycznie 26 lipca. – dodaje Burmistrz Gryfowa Śląskiego.

Wykonawca ma za zadanie wykonać przebudowę kanalizacji deszczowej o łącznej długości 313,7 m, wpusty i przykanaliki deszczowe o długości 99,3 m, budowę odcinka kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 228,5 m, przyłącze sanitarne o długości 83 m, budowę sieci wodociągowej o łącznej długości 454,9 m i przyłącza wodociągowe o łącznej długości 84 m.

Całość ma zostać wykonana do końca października 2021 roku. Natomiast nowa nawierzchnia zostanie ułożona dopiero w drugim etapie, który będzie realizowany w przyszłym roku.

2 KOMENTARZE

  1. Może przy okazji remontu tej drogi zarządca pomyślałby o zamontowaniu sygnalizacji świetlnej przy wyjeździe na ulicę Jeleniogórska tj. DK 30 koło marketu DINO bo teraz wyjechać od strony Ulicy Oldzańskiej lub Wojska Polskiego to duży problem.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here