Trumna jest tak zaniedbana, że trafi do utylizacji

2
1384

Po naszej interwencji, w ratuszu w Lwówku Śląskim przeprowadzono akcję porządkową. Burmistrz Mariola Szczęsna potwierdza, iż składowana w ratuszu trumna, o której pisaliśmy kilka dni temu jest tak zniszczona, że zostanie zutylizowana.

 

O eksponat przez lata nikt nie dbał. Trumna walała się po kątach. Teraz jej los został przesądzony.

Przedmiotowa trumna nie jest zabytkiem, jest to eksponat, który pochodzi z Baszty Bolesławieckiej. Trumna pochodzi najprawdopodobniej z lat 70-80 XX w. i została wykonana specjalnie do Baszty Bolesławieckiej jako eksponat w celu zwiększenia atrakcyjności turystycznej, tak jak często stosowane umieszczanie w lochach głodowych sztucznych szkieletów. W późniejszych latach, gdy baszta była zamknięta (nieudostępniona) eksponat został zapomniany i częściowo uległ zniszczeniu. W trakcie przeprowadzania remontu Baszty Bolesławieckiej trumna została tymczasowo przeniesiona do ratusza”. – wyjaśnia burmistrz Mariola Szczęsna i dodaje: „Wspomniany eksponat ze względu na znaczną degradację zostanie zutylizowany”.

 

Nas cieszy, iż po raz kolejny po naszej interwencji w sprawie coś drgnęło i zbędne, składowane w piwnicznym pomieszczeniu ratusza rzeczy zostały uprzątnięte.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here