65 razy włamał się na jej konto bankowe

0
835
zdjęcie poglądowe (@Lwówecki.info)

36-latek przez kilka miesięcy, bez wiedzy i zgody kobiety, włamywał się na jej konto robiąc przelewy i płacąc zbliżeniowo kartą.

Mężczyzna wykorzystał fakt dostępu do karty płatniczej oraz znajomość hasła do bankowości internetowej pokrzywdzonej. Jak tłumaczy policja przez kilka miesięcy, bez wiedzy i zgody kobiety, sprawca 65 razy włamał się na jej konto robiąc przelewy i płacąc zbliżeniowo kartą.

36-latek z konta pokrzywdzonej zapłacił sobie między innymi za części samochodowe, doładował telefon oraz zrobił przelewy na własne konto. Kobieta długo nie dostrzegała ubytku na koncie drobnych kwot. Gdy zauważyła, że jej pieniądze znikają powiadomiła policja.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kruszynie otrzymali zgłoszenie o włamaniach na konto i kradzieży ponad 4000 tysięcy złotych. Sprawca został zatrzymany przez mundurowych, to 36-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. – tłumaczy asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji, która dodaje, iż zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bolesławieccy policjanci przypominają, aby w żadnym wypadku nie udostępniać swoich haseł i PIN-ów do bankowości internetowej. A jeżeli mamy podejrzenie, że ktoś może używać naszej karty płatniczej to natychmiast zmieńmy hasła dostępowe lub zablokujmy kartę.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here