Truchło sarny przy ścieżce rowerowej

1
1175
zdjęcie nadesłane przez czytelników - dziękujemy

Martwa sarna leży na pasie zieleni pomiędzy drogą wojewódzką a ścieżką rowerową w Mojeszu. Co zrobić w przypadku znalezienia padłego zwierzęcia?

 

Warto wiedzieć, iż jeśli spotkamy na drodze potrącone lub padłe w wyniku innych okoliczności zwierzę powinniśmy natychmiast zainterweniować. Truchło należy bowiem jak najszybciej usunąć. Takie zdarzenie należy zgłosić zarządcy drogi, a jeżeli nie wiemy czyja to droga, lub jak się skontaktować z zarządcą zawsze możemy zadzwonić do straży miejskiej, lub na policję (policja tel.: 112). Podobnie należy postępować w przypadku, gdy samemu potrąci się zwierzę samochodem.

W razie znalezienia martwego zwierzęcia w lesie nie należy dotykać i zbierać części jego ciała. Jeśli jest taka możliwość najlepiej zawiadomić leśniczego – sprawdzi przyczynę śmierci oraz powiadomi odpowiednie służby, które zajmą się usunięciem zwierzęcia. Jeśli nie wiemy, jak się skontaktować z leśniczym powinniśmy powiadomić straż miejską lub policę, że zostało znalezione nieżywe zwierzę (Ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach określa zadania gminy).

W poniedziałkowy wieczór na pasie zieleni pomiędzy drogą wojewódzką 297 a ścieżką rowerową w Mojeszu znaleziono martwą sarnę. Sprawa została zgłoszona do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, który o zdarzeniu poinformował zarządcę drogi.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here