Pobili policjanta do nieprzytomności, bo zwrócił im uwagę

12
2763

W sobotę, 20 czerwca w godzinach nocnych w jednej z miejscowości na terenie województwa dolnośląskiego doszło do pobicia policjanta, który będąc w czasie wolnym, zwrócił uwagę dwóm mężczyznom na ich niewłaściwe zachowanie. Sprawcy wiedzieli, że mają do czynienia z funkcjonariuszem. W wyniku zdarzenia został on pobity do nieprzytomności i trafił do szpitala. Podejrzani zostali już zatrzymani.

 

W dniu dzisiejszym około godziny 3:00 w jednej z miejscowości na Dolnym Śląsku doszło do pobicia mężczyzny, który zwrócił uwagę dwóm osobom na ich niewłaściwe zachowanie. Sprawcy, pomimo późnej godziny, urządzili sobie imprezę, podczas której słuchali bardzo głośno muzyki, zachowując się przy tym w sposób hałaśliwy. Uniemożliwiali tym samym spoczynek nocny sąsiadom, którzy byli zmuszeni wszystkiego wysłuchiwać.

Mężczyzną, który zareagował na całą sytuację i postanowił zwrócić uwagę 31 i 25–latkowi na ich niewłaściwe i uciążliwe dla sąsiadów zachowanie, okazał się policjant w czasie wolnym. Niestety, gdy funkcjonariusz starał się uspokoić uczestników imprezy, ci odpowiedzieli agresją. Obaj przeskoczyli przez ogrodzenie i zaatakowali go, kopiąc i bijąc po całym ciele. Sprawcy byli agresywni, mimo poinformowania ich przez atakowanego, że jest policjantem. W wyniku zdarzenia funkcjonariusz stracił przytomność. Trafił do szpitala, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń, które zagrażałyby jego życiu.

Sprawcy, którzy w momencie zdarzenia byli nietrzeźwi, zostali szybko zatrzymani i trafili do właściwej terytorialnie jednostki policji. W chwili obecnej trwają czynności, które mają na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia i jego przebiegu.

Policjantowi zostanie udzielona wszelka możliwa pomoc ze strony kierownictwa Policji. Nie ma i nie będzie przyzwolenia na takie zachowania wobec kogokolwiek, tym bardziej w sytuacji, gdy sprawcy świadomie atakują policjanta.

 

-/ sierż. szt. Przemysław Ratajczyk, KWP we Wrocławiu/-

12 KOMENTARZE

  1. Tak bo jak policja bije ludzi to gitara. Mało jest przypadków że zatrzymują suke w lesie i napieprzają osoby zatrzymane. I co on myślał że jak powie ze jest policjantem to co wystraszą się chłopaki. Nie był na służbie. I jak by miał jaja to by zrobił po męsku co trzeba ale nie psy potrzebują rozgłosu teraz to biedny pobity policjant. Eh ludzie to jest życie mogli dać sobie po gębie i rozejść się do domu. Widocznie nie tylko zwrócił uwagę skoro zdążyli przeszkoczyc przez płot i go pobić

    • Widać że w nosa se dajesz ,nie wiesz co piszesz, zjawy i omamy widzisz ,wizje swoich dawnych czasów czy tata ci opowiadał jak czołgiem na ludzi jechał, a to wraca.

  2. do pg,
    Nie pakuj ludzi do jednego worka. Po drugie nie ważne czy to policjant czy nie, nie powinni w ten sposób reagować ze pobili faceta do nieprzytomności. Może właśnie chcial podkreślić ze jest policjantem by dali mu spokój bo tacy ludzie czasem potrafią nawet zabić. Każdy się broni jak może.

  3. Policjanci na codzień narażają dla nas własne życie. Oczywiście w każdym zawodzie zdarzają się ludzie nieudolni i nie wszyscy są z powołania. Jest jednak wielu dzielnych i rozsądnych policjantów. Czy naprawdę uważacie za słuszne takie potraktowanie policjanta? Każdy zarzeka się,że nie skrzywdziłby muchy,a jednocześnie cieszy się z pobicia policjanta.Co z Was za ludzie?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here