Czwarta fala w sierpniu?

0
823

Istnieje ryzyko, że czwarta fala nadejdzie już w sierpniu – poinformował Adam Niedzielski.

 

Pomimo tego, że rząd jest świadomy ryzyka nadejścia czwartej fali w bardzo niedalekim czasie, nie stosuje on żadnych apeli w stronę przedsiębiorców. Mimo tego, branża biznesowa samodzielnie przygotowuje się do możliwego kolejnego lockdownu.

Ministerstwo Zdrowia i premier Mateusz Morawiecki zapewniają, że są gotowi na wszelkie opcje rozwoju sytuacji, nie komentując jednoznacznie co rząd ma w planach w związku z nowym zagrożeniem.

Rząd poinformował również, że przygotowuje ewentualne wsparcie pieniężne dla przedsiębiorców w razie kolejnych obostrzeń.

Jednakże, mimo iż rząd ma przygotowane sposoby na walkę z kolejną falą, nie prowadzi on żadnych konsultacji z przedstawicielami branży przedsiębiorczej. Nie podano też żadnych szczegółów dotyczących planów wsparcia w momencie nadejścia czwartej fali.

Przedsiębiorcy chcą zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom między innymi poprzez wspieranie programu szczepień w swoich firmach – szczególnie tych, w których nie ma możliwości przejścia na pracę zdalną.

-/24jgora.pl/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here