Traktorzysta i rowerzysta na podwójnym gazie

1
1196

Policjanci lwóweckiej Komendy zatrzymali traktorzystę i rowerzystę, którzy jechali obok siebie w Rakowicach Małych. Zarówno jeden, jak i drugi mężczyzna byli nietrzeźwi. Podczas badania wydmuchali blisko 1 promil alkoholu.

 

Wczoraj (11 kwietnia) około godziny 15:00 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim podczas patrolu terenu wiejskiego w miejscowości Rakowice Małe zauważyli poruszający się z naprzeciwka pojazd wolnobieżny a obok niego rowerzystę. Mężczyźni na widok radiowozu zaczęli nerwowo się zachowywać. Gdy policjanci postanowili podjąć kontrolę, kierujący traktorem pozostawił go na środku drogi i zaczął uciekać pieszo. Po krótkiej chwili został zatrzymany. Wyczuwalna od niego była silna woń alkoholu. W trakcie czynności do funkcjonariuszy podjechał również rowerzysta. Tak jak jego kolega, obok którego jechał, był nietrzeźwy. Oboje mężczyźni- obywatele Ukrainy wydmuchali blisko 1 promil alkoholu.

Kierujący pojazdem wolnobieżnym odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, natomiast rowerzysta za wykroczenie prowadzenia innego pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here