Kierownik drogówki wraz z mieszkańcami Rakowic Wielkich zatrzymali nietrzeźwego kierującego

6
1227

Kierownik lwóweckiej drogówki w czasie wolnym od służby wraz z mieszkańcami Rakowic Wielkich zatrzymali nietrzeźwego kierującego rowerem, który stwarzał realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników na drodze. 38- latek w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile.

 

2 czerwca br. po godzinie 11:00 Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego lwóweckiej komendy otrzymał informację od mieszkańców Rakowic Wielkich, iż kierujący rowerem jest nietrzeźwy i porusza się od krawędzi do krawędzi jezdni czym stwarza realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Policjant mimo, że w tym czasie znajdował się poza służbą udał się we wskazane miejsce, jednocześnie informując patrol Policji o uzyskanych informacjach.

Aspirant Michał Kamieński wraz z mieszkańcami wsi zatrzymali nietrzeźwego kierującego udaremniając jego dalszą podróż. Patrol Policji, który dojechał na miejsce przebadał 38- letniego obywatela Ukrainy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2 promili.

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Grozi mu kara grzywny bądź aresztu oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

sierżant Olga Łukaszewicz, Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim

6 KOMENTARZE

  1. Ot chwalą się jakby escobara złapali. Wstyd lansować takie wyczyny! następnym razem kierownik złapie nieletniego na hulajnodze dostając telefon z przedszkola.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here