Kontrole sanitarne na dolnośląskim odcinku granicy z Niemcami

2
3755
fot.: NOSG

Od poniedziałku 09 marca, wprowadzone zostaną wyrywkowe kontrole sanitarne na przejściu granicznym z Niemcami Jędrzychowice (PL) / Ludwigsdorf (DE). Kontrole zostaną wprowadzone w związku z występującym od kilku dni w Polsce koronawirusem.

O wprowadzeniu kontroli poinformował w sobotę Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. Ma to być działanie prewencyjne w związku z koronawirusem.

– W poniedziałek od godzin popołudniowych, rozpocznie się kontrola autobusów i busów wjeżdżających do Polski. Będzie kontrolowana temperatura ciała pasażerów, a w przypadku podejrzeń o zachorowanie będzie przygotowany transport sanitarny do szpitala – powiedział Obremski.

Kontrole będą prowadzane przez ratowników medycznych w asyście Straży Granicznej ale także funkcjonariuszy Policji KAS oraz WITD.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna i dziś nikt nie chce jeszcze mówić o szczegółach. Te zależą od ministerstwa, które planuje w tej sprawie konferencję prasową.

Z mniej oficjalnych informacji wynika, iż kontrole będą tylko na przejściu granicznym w Jędrzychowicach, gdzie kontroli poddawani będą pasażerowie autokarów. Wstępnie mówi się, iż kontrole mają ruszyć o godzinie 15 i potrwać do odwołania.

 

-/ lubanski.eu / red /-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here