Policyjne spotkanie z seniorami

0
627

Policjantka z lwóweckiej komendy tym razem odwiedziła seniorów z Wlenia, aby zwrócić szczególną uwagę na oszustwa, na które narażone są szczególnie osoby starsze. To kolejne działania policjantów na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych.

 

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim realizując unijny projekt pod nazwą „Pogranicze Bezpieczne dla seniorów”, spotkała się z członkami Klubu Seniora z Wlenia. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia.

Podczas spotkania policjantka edukowała seniorów jak ustrzec się przed oszustami, którzy często osoby starsze i samotne wybierają jako swoje ofiary. Przypomniała metody jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, policjanta”. Seniorzy mieli również okazję dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie przed włamaniem.

Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz było okazją do wymiany spostrzeżeń, doświadczeń i ciekawych informacji na różne tematy. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, a także drobny upominek w postaci kalendarzy, długopisów, ochraniaczy na kartę bankomatową oraz teczek na dokumenty.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here