Piraci drogowi stracili prawa jazdy

2
1817

Wysoka grzywna, punkty karne i kilkumiesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami to konsekwencje jazdy z prędkością o 50 km/h większą niż dozwolona w obszarze zabudowanym.

Przekonali się o tym dwaj kierujący, którzy w ostatnim czasie zostali zatrzymani przez złotoryjskich policjantów, a ich wyczyny zostały uwiecznione na policyjnym wideorejestratorze. Jeden z nich, przez miejscowość pędził 115 km/h. Obu mężczyznom zostały już zatrzymane prawo jazdy, które zostaną zwrócone dopiero po 3-miesięcznym okresie.

 

Pomimo licznych informacji o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych, których przyczyną była nadmierna prędkość, w dalszym ciągu nie brakuje kierowców, którzy drogi publiczne traktują jako tor wyścigowy. W ostatnim czasie, złotoryjscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnych kierujących, którzy znacznie przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

Jeden z nich, 26-letni mieszkaniec Dzierżoniowa pędził przez miejscowość Czaple 115 km/h, czyli niemal trzykrotnie szybciej niż obowiązujące tam ograniczenia prędkości. Z kolei drugi, 23-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, w miejscowości Nowe Łąki rozpędził swoje auto do 93 km/h.

Obaj kierowcy dostali wysokie mandaty oraz po 10 punktów karnych. Zostały im już zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Po tym czasie dokumenty zostaną im zwrócone. Jeśli jednak w dalszym ciągu będą prowadzić auto i zostaną zatrzymani, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy będzie już bardzie dotkliwa. Mowa bowiem o cofnięciu uprawnień i ponownym przystąpieniu do egzaminu.

-/sierż. szt. Dominika Kwakszys KPP w Złotoryi/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here