Tarcza antykryzysowa. Rząd daje po 5 tys. dla niektórych przedsiębiorców

4
604

W związku z zaostrzeniem reżimu sanitarnego związanego z pandemią COVID, rząd ponownie wychodzi ze wsparciem dla niektórych sektorów. Jak wczoraj poinformowało Ministerstwo Pracy i Rodziny w ramach pakietu wsparcia powiatowe urzędy pracy wypłacać będą jednorazowe dotacje do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców.

 

W związku z zaostrzeniem reżimu sanitarnego związanego z pandemią COVID, rząd ponownie wychodzi ze wsparciem dla niektórych sektorów. W połowie grudnia miejsca obciążone największym ryzykiem pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego zostały zamknięte. To m.in. kluby, dyskoteki, pokoje zagadek, domy strachu, a także inne miejsca oferujące rozrywkę i rekreację w pomieszczeniach zamkniętych. To właśnie te branże mogą liczyć na rządowe na wsparcie finansowe w ramach Tarczy Branżowej.

Na jakie wsparcie mogą liczyć?

W ramach pakietu wsparcia powiatowe urzędy pracy wypłacać będą jednorazowe dotacje do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców, którzy w grudniu 2021 r. odnotowali co najmniej 40 proc. spadek przychodu i spełniali na dzień 31 marca 2021 r. warunek dotyczący przeważającego kodu PKD (Polska Klasyfikacja Działalności).

  • 56.30.Z Przygotowywanie i podawanie napojów (podklasa ta obejmuje m.in. dyskoteki serwujące głównie napoje);
  • 93.29.A Działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni;
  • 93.29.Z Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna.

Kiedy złożyć wniosek?

Wnioski o dotację będzie można składać do powiatowych urzędów pracy od 1 stycznia 2022 r. do 15 kwietnia 2022 r. wyłącznie w wersji elektronicznej poprzez platformę praca.gov.pl.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here