Ta inwestycja wzmocni renomę ZSE-T w Rakowicach Wielkich

3
557
Zbigniew Grześków Wicestarosta Lwówecki (fot. archiw. Lwówecki.info)

Dziś Zespół Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich z powodzeniem konkuruje nie tylko ze szkołami średnimi z naszego powiatu, ale także z placówkami z Bolesławca, Złotoryi, Jeleniej Góry, czy nawet Zgorzelca. Wkrótce ZSE-T będzie miało kolejne znaczące atuty!

We wtorek, 25 czerwca 2019 roku w świetlicy internatu Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich miało miejsce podpisanie umowy na rewitalizację trzeciego budynku internatu wraz z terenem przyległym. Umowę z ramienia władz Powiatu podpisywali: Zbigniew Grześków Wicestarosta Lwówecki i Zenon Zatchiej członek Zarządu Powiatu Lwóweckiego a z ramienia wykonawcy Pan Tomasz Gluza właściciel grupy MTG.
W podpisaniu umowy uczestniczyli także: Józef Stanisław Mrówka – członek Zarządu Powiatu Lwóweckiego, nie zabrakło władz rakowickiej szkoły w osobach Pana Dyrektora Jana Czyczerskiego i Zastępcy Pana Marka Łukasika oraz osób wchodzących w skład zespołu, który będzie nadzorowała przebieg inwestycji: Pana Dawida Kopeć – Naczelnika Wydziału Rozwoju, Integracji Europejskiej i Promocji oraz Pani Alicji Kołomyjskiej – Inspektora ds. Inwestycji i Zamówień Publicznych w lwóweckim starostwie.

Inwestycja obejmuje wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową, remontem i zmianą funkcji pomieszczeń budynku Internatu Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich. Budynek ma 3 kondygnacje i powierzchnię użytkową ok. 1300 m2,

Roboty obejmują m.in. wykonanie termomodernizacji obiektu, polegającej na dociepleniu ścian zewnętrznych, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie nowego pokrycia dachu wraz z dociepleniem, zagospodarowanie terenu w zakresie wykonania dojść do budynku, schodów zewnętrznych z podjazdem dla niepełnosprawnych i chodnikiem.
Wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych związanych ze zmianą funkcji części pomieszczeń z przeznaczeniem na pracownie dydaktyczne: gastronomiczną, informatyczną, hotelarską, salę wykładową, pokoje o charakterze hotelowym i o charakterze schroniskowym pełniące funkcje szkoleniową dla klas hotelarskich, aneksy kuchenne, pomieszczenia higieniczno- sanitarne.
Wykonanie robót wykończeniowych ścian, sufitów i podłóg. Wykonanie wewnętrznych instalacji: wodociągowych- ciepłej wody z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, zimnej wody, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania, elektrycznych, teletechnicznych w tym sieci LAN, czy monitoringu wizyjnego.

Za niezwykle ważną tę inwestycję uznaje Wicestarosta Lwówecki – To jest strategiczna inwestycja nie tylko dla szkoły, ale i dla całego powiatu lwóweckiego. Największa, jeżeli chodzi o wartość inwestycja realizowana przez Powiat od dwudziestu lat, czyli od początku istnienia Powiatu! – mówi Wicestarosta Zbigniew Grześków, który przyznaje także, iż ZSE-T już dziś jest niezmiernie popularną szkołą o wysokiej renomie i w tej sytuacji jej rozbudowa i unowocześnienie jest tu niezmiernie potrzebne.

Inwestycja znacząco wpłynie na przyszłość szkoły zapewnia Wicedyrektor ZSE-T – Przede wszystkim wzbogaci naszą bazę dydaktyczną. Tam powstaną nowe pracownie zawodowe na bardzo wysokim poziomie, bo ponad milion złotych będzie kosztowało samo wyposażenie tych trzech pracowni. Standard, jakości pokoi dla naszych mieszkańców też się zwiększy – tłumaczy Pan Marek Łukasik.

Prace budowlane mają zacząć się już na dniach. Trudności z terminowością realizacji inwestycji nie przewiduje wykonawca – Jeśli chodzi o termin na pewno uda się go dotrzymać. – zapewnia Tomasz Gluza Grupa MTG i dodaje – Większych trudności z realizacją nie przewidujemy, ale wszystko oczywiście wyjdzie „w praniu”, bo każda inwestycja w trakcie ujawnia różnego rodzaju problemy, ale miejmy nadzieję, że tu takich nie będzie.

Nowoczesne pracownie komputerowe, gastronomiczne, hotelarskie oraz spora część obiektu przeznaczona na pokoje dla uczniów zamiejscowych. Tak znaczącej inwestycji nie udałoby się zrealizować bez funduszy, które władze Powiatu pozyskały. Są to w zdecydowanej większości fundusze unijne – przyznaje Wicestarosta Zbigniew Grześków, który tłumaczy, iż tylko 25% środków pochodzi z budżetu Powiatu.

 

.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here