Szokujące znalezisko koło Lwówka Śląskiego

1
1500
zdjęcie poglądowe

Z redakcyjnej poczty

Po poniedziałkowym materiale dotyczącym śmieci, które z centrum Lwówka Śląskiego w tajemniczy sposób znalazły się w Płóczkach Górnych otrzymaliśmy od czytelników kolejne zgłoszenia.

W związku z artykułem o dzikich wysypiskach śmieci, chciałam zamieścić zdjęcia z miejscowości Skała w byłym kamieniołomie. – pisze do nas czytelniczka, która dodaje: – Moje odkrycie na spacerze, niestety niezbyt przyjemne.

Zdjęcia chyba na każdym robią wrażenie. Opony, plastiki, butelki … Jeden wielki śmietnik.

Niestety, rosnące koszty utylizacji odpadów nie wróżą poprawy sytuacji. Śmieciarze są niemal bezkarni, bo nawet jeżeli uda się któregoś namierzyć, to kary jakie otrzymują są nieproporcjonalne do wyrządzanych środowisku – czyli nam wszystkim – szkód. Jednak jak tak dalej będzie to kamieniołomy, lasy, przydrożne parkingi i rowy staną się wkrótce wielkim „publicznym” wysypiskiem śmieci?

Według danych GUS, tylko w latach 2009-2018, w kraju zlikwidowano blisko 125 tysięcy dzikich wysypisk śmieci. Wiązało się to z koniecznością zebrania i profesjonalnego zagospodarowania prawie 660 tys. ton odpadów. Warto przy tym pamiętać, iż dzikie wysypiska śmieci niosą za sobą olbrzymie zagrożenie dla wód gruntowych, gleb i powietrza.

1 KOMENTARZ

  1. niestety kretyńskie przepisy a przede wszystkim opłaty za wywóz z mozołem posegregowanych przez mieszkańców odpadów – czyli nie dość ,że segregujesz to jeszcze płacisz , masz różne odpady , 8 różnych kontenerów- powodują takie sytuacje jak na obrazkach
    brawo Wy – a na pewno odpadów lasach będzie coraz więcej

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here