Mistrzostwa w biegach przełajowych w Rakowicach Wielkich

2
1532

Blisko trzystu pięćdziesięciu uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i średnich wzięło udział w Mistrzostwach LZS Powiatu Lwóweckiego i Gminy Lwówek Śląski w wiosennych biegach przełajowych strefy jeleniogórskiej. Kibicowali im rodzice, opiekunowie i nauczyciele.

 

Zawody odbywały się we wtorek 12 kwietnia 2022 roku na malowniczo położonym terenie przy szkole w Rakowicach Wielkich. Ich głównym celem jest popularyzacja biegów przełajowych oraz aktywności fizycznej.

Na linii startu stawili się zawodnicy i zawodniczki ze szkół i przedszkoli z powiatów: lwóweckiego, karkonoskiego, bolesławieckiego i zgorzeleckiego. Wśród szkół podstawowych, które rozpoczynały zawody znalazły się m.in. SP Siedlęcin, SP Jerzmanki, SP Ocice, SP Giebułtów, SP Pławna, SP3 Lwówek Śląski, SP2 Lwówek Śląski, SP Płóczki Górne, SP Włodzice, ZPEW w Lwówku Śląskim, czy SP Masters Academy w Lwówku Śląskim, która wystawiła także reprezentację przedszkola.

Wszystkich zgromadzonych powitał w imieniu organizatorów powitał Pan Adam Dymitroca nauczyciel w ZSE-T w Rakowicach Wielkich i Prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS, który w sposób szczególny witał zawodników, ich rodziców oraz opiekunów i nauczycieli szkół. Złożył także podziękowania nauczycielom ZSE-T w Rakowicach Wielkich: Pani Joannie Łukasik, Pani Mariannie Zaprat, Pani Weronice Dymitroca, Panu Wojciechowi Czafurskiemu i kierownikowi zawodów Panu Piotr Rostkowski Sekretarzowi Zarządu Rady DZ LZS oraz grupie młodzieży z ZSE-T w Rakowicach Wielkich za nieocenioną pomoc w przygotowaniu dzisiejszych zawodów.

Pani Monika Citow Wicedyrektor ZSE-T w Rakowicach Wielkich życzyła wszystkim uczestnikom jak najlepszych wyników wskazując, iż każdy jest wygrany, nawet jak nie stanie na podium, bo w zawodach tych oprócz wyników liczy się uczestnictwo, zdrowa rywalizacja i dobra zabawa.

Zawody mają rangę Mistrzostw Gminy Lwówek Śląski oraz Mistrzostw Powiatu Lwóweckiego LZS. – Głównym organizatorem zawodów jest Powiatowe Zrzeszenie LZS w Lwówku Śląskim, Zespół Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich, Gmina i Miasto Lwówek Śląski, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS i Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy. Szczegółowe wyniki zawodów podamy już jutro.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here