Szczoteczki elektryczne do zębów – twoje wsparcie w walce o zdrowe zęby!

0
137
Szczoteczki elektryczne do zębów - twoje wsparcie w walce o zdrowe zęby

Elektryczna szczoteczka do zębów przestała być drogą nowością postrzeganą jako fanaberia. Dziś to standard w pielęgnacji jamy ustnej. I chociaż cena szczoteczek elektrycznych jest dużo wyższa od manualnych, te drugie są stopniowo wypierane z rynku. Masz wątpliwości? Przekonamy cię, dlaczego musisz mieć szczoteczkę elektryczną.

 

 

Dlaczego szczoteczka elektryczna jest lepsza od manualnej?

Czas pracy – jest z góry ustalony, a sygnał dźwiękowy podpowiada, kiedy przełożyć szczoteczkę SD100 na dół lub na drugą stronę jamy ustnej. Dzięki temu czyścimy zęby dokładnie i równomiernie. Szczoteczką manualną robimy to na wyczucie – trudno mówić o prawdziwej dokładności.

Nacisk na zęby – manualne szczoteczki często po kilkukrotnym użyciu są rozpłaszczone. To znak, że przyciskamy je zbyt mocno. Gdybyśmy tak samo postąpili z dobrą szczoteczką elektryczną, natychmiast rozległby się sygnał dźwiękowy.

Skuteczność czyszczenia – ręcznie możemy wykonać zaledwie kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt ruchów ręki na minutę. Tymczasem szczoteczka elektryczna wykonuje kilkadziesiąt tysięcy drgań na minutę. Taka różnica dobitnie pokazuje, dlaczego szczoteczka elektryczna jest lepsza od tradycyjnej.

Usuwanie osadu i przebarwień – szczoteczka manualna jest bez szans, tymczasem elektryczna szczoteczka soniczna dobrze radzi sobie z płytką nazębną.

Czyszczenie przestrzeni między zębami – tradycyjna szczoteczka tam nie dotrze, soniczna poradzi sobie bez problemu.

Co warto wiedzieć o elektrycznych szczoteczkach do zębów?

Ważnym elementem elektrycznej szczoteczki do zębów są wymienne końcówki. Podobnie jak w przypadku manualnych, trzeba je raz na jakiś czas wymieniać. Nie oznacza to konieczności kupowania nowej szczoteczki, co mogłoby generować wydatki – wystarczy kupić główki.

To też dobra wiadomość dla rodzin – jedna szczoteczka SD210 może służyć kilku osobom, ale każda musi mieć swoją końcówkę.

UWAGA: Szczoteczki dla dzieci pracują nieco wolniej niż te dla dorosłych. O ile można dzielić elektryczną szczoteczkę z nastolatkiem, to najmłodszym lepiej kupić szczoteczki przeznaczone specjalnie dla nich.

Szczoteczki elektryczne są wodoodporne. Jeśli chcesz przyspieszyć poranną lub wieczorną toaletę, możesz ją zabrać pod prysznic.

Elektryczne szczoteczki do zębów mają zasilanie akumulatorowe. Na jednym ładowaniu można ich używać średnio trzy tygodnie (zakładając, że ze szczoteczki korzysta tylko jedna osoba).

Nie tylko zdrowie – co jeszcze potrafi elektryczna szczoteczka do zębów?

W kontekście czyszczenia jamy ustnej szczoteczką elektryczną zwykle mówi się o jej skuteczności w usuwaniu płytki nazębnej, masowaniu dziąseł i profilaktyce chorób jamy ustnej oraz próchnicy.

Warto na koniec podkreślić, że elektryczna szczoteczka do zębów to także krok ku poprawie urody. Jak to możliwe? Bardzo łatwo. Otóż skuteczność szczoteczek elektrycznych jest tak duża, że zęby stają się coraz bielsze, a uśmiech – olśniewający. Przy regularnym stosowaniu raz odzyskana biel zębów nigdy nie zaniknie.

Źródło: https://www.eldom.eu/sklep/kategoria/szczoteczki-elektryczne.

-/materiał partnera/-wp

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here