Szczęśliwy finał poszukiwań 15- latki

2
1510

Nastolatka napisała do znajomego wiadomość, że znajduje się w kryzysie psychicznym. Dziewczyna nie wróciła do domu. Opiekunowie sprawę zgłosili policji.

 

 

W dniu 24 grudnia 2022 roku około godziny 16:00, gdy większość osób zasiadała do wigilijnego stołu do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie, że 15-latka nie powróciła do miejsca zamieszkania.

„Z przekazanych informacji wynikało, że napisała do znajomego wiadomość, że znajduje się w kryzysie psychicznym. Z dziewczyną był utrudniony kontakt, pomimo iż miała przy sobie telefon, to go nie odbierała.” – wyjaśnia starszy sierżant Olga Łukaszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim ogłoszono alarm dla policjantów Policyjnej Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej. Dyżurny lwóweckiej komendy natychmiast ustalił szczegółowe informacje dotyczące zaginionej, które umożliwiły podjęcie poszukiwań w terenie. Do tych przystąpili funkcjonariuszy Policji z powiatu lwóweckiego wraz z psem tropiącym.

 

 

„Dzięki pozyskanym informacjom, dowódcy grupy poszukiwawczej udało się nawiązać kontakt z dziewczyną poprzez media społecznościowe. Do momentu przybycia we wskazane miejsce policjantów, cały czas utrzymywał kontakt korespondencyjny z 15-latką.” – dodaje policjantka, która przyznaje, iż nastolatkę udało się odnaleźć i całą i zdrową przekazać pod opiekę zespołu medycznemu.

Pamiętaj! Depresja zwiększa ryzyko popełnienia samobójstwa. Ważne jest poszukiwanie fachowej porady. Jeśli masz podejrzenia, że bliska ci osoba cierpi na depresję staraj się z nią szczerze porozmawiać i obserwować jej zachowania. Być może jeśli będziemy bardziej uważni i empatyczni w stosunku do drugiej osoby uda się zapobiec tragedii.

2 KOMENTARZE

  1. Wpierdol porządny i do roboty i nie miała by myśleć o jakiś bzdetach kryzys psychiczny a co w takim wieku może ja dołować 1 z matematyki czy uwaga za rozmowę na lekcji.

  2. Do anonymus, załóż kretynie, że masz 15 lat, nie masz rodziców, urzędowym dekretem przenoszą ciebie na drugi koniec kraju i umieszczają w domu dziecka, gdzie nikogo nie znasz i nikogo twoj los nie obchodzi, do tego jest wigilia dodaj jeszcze parę innych mało przyjemnych składowych.
    Ogarniasz czy za mało fałdek w muzgu?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here