Jak pielęgnować pierścionki z kamieniami, aby nie straciły swojego blasku

0
185
materiał partnera

Pierścionki z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi to piękny dodatek do stylizacji. Połyskujące i mieniące się różnymi barwami są prawdziwą ozdobą zadbanych dłoni. Przyjęło się uważać, że pierścionki są odporne na wszystko, ale to nie do końca prawda. O biżuterię z kamieniami trzeba dbać, a wtedy będzie lśnić pełnym blaskiem i zachwycać przez długie lata.

 

Jak dbać o pierścionek z rubinem, topazem, perłą? Przeczytaj i dowiedz się tego!

Jak dbać o pierścionki z kamieniami i czego unikać?

Masz w szkatułce ulubiony pierścionek z perłą lub innym szlachetnym kamieniem? Pamiętaj, żeby uważać na czynniki zewnętrzne, przez które pierścionki mogą się uszkodzić lub przestać pięknie lśnić. Mechaniczne uszkodzenie kamienia można naprawić u jubilera, a co z czyszczeniem i przechowywaniem? Co robić, a czego unikać?

Oto zasady:

  • każdy pierścionek z topazem, perłą, rubinem czy innym kamieniem najlepiej przechowywać osobno w szkatułce lub pudełeczku (podczas zakupu najczęściej pierścionki są umieszczane w wyściełanych aksamitną tkaniną pudełeczkach) lub w woreczku z naturalnej tkaniny;
  • nie narażaj pierścionka na zbyt silne promieniowanie słoneczne i wilgoć, pierścionki nie powinny być przechowywane w łazience, tylko w suchym, ciemnym miejscu;
  • nie wystawiaj pierścionków na działanie detergentów do mycia, kosmetyków, chlorowanej wody;
  • pierścionki nakładaj tuż przed wyjściem z domu już po aplikacji wszystkich kosmetyków;
  • czyść pierścionki delikatną ściereczką i łagodnym detergentem lub specjalnymi preparatami do biżuterii, mocno zabrudzone kamienie lepiej powierzyć specjalistom.

Pierścionek z rubinem – jak dbać?

Pierścionek z czerwonym, pięknym rubinem to prawdziwa ozdoba Twojej kolekcji biżuterii. Jeśli chcesz zachować jego blask, przechowuj go osobno i chroń przed chłodem, wilgocią i słońcem. Lekko zabrudzony przemywaj chłodną wodą i wycieraj ściereczką do biżuterii. Pierścionek z rubinem to modny drobiazg, jeśli jeszcze go nie masz – polecamy pierścionek z rubinem od Briju!

Pierścionek z topazem – przechowuj osobno!

Zabrudzony pierścionek z topazem przemywaj letnią wodą z delikatnym detergentem, a następnie wycieraj miękką ściereczką. Zalecane jest przechowywanie takich drobiazgów osobno, w aksamitnym pudełeczku lub woreczku z przewiewnej tkaniny. Jeśli marzy Ci się pierścionek z topazem – Briju ma w swojej ofercie piękne modele!

Pierścionek z perłą – zadbaj o jego szlachetne piękno

Delikatny pierścionek z perłą wymaga szczególnego traktowania, żeby mógł zawsze lśnić swoim pięknem. Perły naturalne i hodowane są równie piękne i cenne. Lekko zabrudzony pierścionek wystarczy przetrzeć miękką ściereczką. Poleca się też mycie go ciepłą wodą z mydłem, po czym pierścionek należy opłukać i wytrzeć delikatną ściereczką. Nie masz jeszcze biżuterii z perłami?

Znajdź dla siebie pierścionek z perłą na Briju.pl już dziś!

-/materiał partnera/-om

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here