Świętowali Dzień Dziecka

0
1247

Międzynarodowy Dzień Dziecka jest świętem wszystkich dzieci, ale także i tych, którzy mimo swojego wieku nadal nimi się czują.

 

Dzień ten ma dostarczyć jak najwięcej radości i przyjemności. W tym szczególnym dniu dorośli starają się sprawić dzieciom jak najwięcej miłych niespodzianek, bo każdy z nich wie, że na świecie nie ma nic piękniejszego i cenniejszego niż promienny uśmiech dziecka. Tak też było i dzisiaj w Lubomierzu.

Pomysłodawcą uczczenia tego dnia na lubomierskim rynku był Pan Krzysztof Jakubowski, lokalny przedsiębiorca, który w centrum miasta prowadzi sklep z pamiątkami. W rozmowie z nami przyznaje on, iż po tym okresie izolacji związanej z pandemią wspólne spotkanie, zabawa i drobne upominki będą dla dzieci wspaniałym przeżyciem. – Kiedyś jak byłem dzieckiem to też były organizowane podobne imprezy. Ja w Lubomierzu mieszkam od trzech lat i pomyślałem sobie no cóż, wypadałoby zrobić w tym dniu coś fajnego dla tych dzieciaków. – wspomina Pan Jakubowski, który dodaje, iż w ostatnich latach organizował wydarzenia kulturalne dla osób dorosłych, więc teraz oczywistym było zorganizowanie zabawy dla najmłodszych.

Lubomierski Dzień Dziecka organizowany było w ścisłej współpracy z dyrekcją lubomierskiej szkoły oraz władzami Gminy Lubomierz. – Pan Krzysztof Jakubowski to można powiedzieć taka nasza dobra dusza, nowy „nabytek” w Lubomierzu. Wspiera on naszą kulturę – przyznaje Pan Burmistrz Pan Marek Chrabąszcz.

Wprawdzie okazją do zabawy był głównie Dzień Dziecka, ale w tym dniu rozstrzygnięty został także konkurs pod nazwą „Lubomierz okiem dziecka”. Jury nie miało łatwego zadania, bo wyjątkowo trudno jest oceniać tak różnorodne prace. – Jeszcze zanim rozpoczęliśmy uroczystość oglądałem te prace, które są naprawdę na wysokim poziomie. Bardzo Wam wszystkim gratuluję. – mówi podczas otwarcia Pan Marek Chrabąszcz – To w zasadzie prace wielkich artystów – dodawał Burmistrz Lubomierza.

Autorzy tych najwyżej ocenionych dzieł otrzymali z rąk Pana Burmistrza Marka Chrabąszcza, Pana Wiceburmistrza Adama Skrzydłowskiego, Pana Dyrektora Marka Kozaka oraz Pana Krzysztofa Jakubowskiego wspaniałe nagrody. Dziś jednak słodkości nie zabrakło dla nikogo.

Z okazji dnia dziecka wszystkim dzieciom i tym, którzy nadal czują się dziećmi życzymy jak najwięcej powodów do uśmiechu i zabawy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here