Podziękowania za obywatelską postawę i wielką pomoc w uratowaniu dziecka

13
2473

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu wręczono podziękowania za obywatelską postawę i wielką pomoc w uratowaniu dziecka, które otrzymali funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji – st. sierżant Bartosz Gałucha oraz strażnik miejski z Gryfowa insp. Wilhelm Gałucha.

Do niecodziennej sytuacji doszło kilka tygodni temu na terenie parkingu pod jednym z gryfowskich marketów. W pojeździe zatrzasnął się 3- letni chłopiec wraz z kluczykami od pojazdu. Pani Agnieszka – mama chłopca przez szybę dawała wskazówki, aby chłopiec otworzył drzwi od środka. Wystraszony chłopiec wpadł w histerię, nie wiedział co się dzieje, od płaczu tracił oddech. Pani Agnieszka zupełnie nie wiedziała co ma zrobić. Osoby, które również znajdowały się na terenie parkingu widząc roztrzęsioną kobietę oraz płaczącego chłopca w pojeździe nie zainteresowały się sytuacją, ani nie starały się w żaden sposób pomóc kobiecie. W tym samym czasie policjant lwóweckiej policji st.sierż. Bartosz Gałucha w dniu wolnym od służby robił zakupy w owym markecie. Wychodząc, zauważył zdenerwowaną kobietę, która usiłuje otworzyć drzwi swojego pojazdu. Bez zastanowienia podjął próbę pomocy wraz ze strażnikiem miejskim insp. Wilhelmem Gałucha, który również pojawił się na parkingu. Mężczyźni uspokoili kobietę, polecili, aby ta uspokajała w tym czasie synka, a sami za pomocą druta i kombinerek otworzyli drzwi uwalniając chłopca z zatrzaśniętego pojazdu.

Podziękowania w imieniu Rady Powiatu Lwóweckiego wręczyli: Starosta Lwówecki Daniel Koko oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Szczepańska.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy takiej szlachetnej postawy obydwu panom i mamy nadzieję, że będą oni przykładem dobrej pomocy na przyszłość.

-/ Powiat Lwówecki /-

13 KOMENTARZE

 1. Irytuje mnie jak funkcjonariusze zostają wzniesieni na piedestał, gdy cos zrobią,a gdy by to uczynił zwykły obywatel ,to nikt by tego nie zauważył .
  Policjant jest policjantem 24 H
  A jesli nawet cos im sie wiecej nalezy to od mamy dziecka a nie wladz lokalowy-te powinny zajmować się polepszeniem bytu w powiecie , a nie wręczać kwiaty i bombonierki !!!

 2. Niby “zwykły obywatel” ma rację ale ale dlaczego nikt nie podszedł i nie pomógł. Każdy tak tylko gada i bije pijane a jak przychodzi co do czego to tylko jakiś funkcjonariusz pomaga czy to strażak czy strażnik czy policjant. Każdy taki do komentowania mocny a jak pomóc to nie moja sprawa… odwraca głowę. Taka prawda. Widziałem jak wypowiedział się policjant na sesji. Mam podobne zdanie. Nie ważne czy był na służbie czy nie, fakt jest taki że nikt inny nie pomógł. Ludzie powinni się wstydzić. Co za czasy nastały… Powyższy komentator mówi że jak ktoś zwykły pomoże to nikt nie pisze. A może nikt zwykły właśnie nie pomaga dlatego się nie pisze hym? Tak czy tak panom należą się gratulacje. Komentarze są tu zbędne. Oby nikomu nie przytrafiły się takie problemy. Albo żeby na swojej drodze spotkali takich ludzi żeby im pomogli.

  • Ach, długo debatowali, najpierw nad walorami i atrakcjami turystycznymi w powiecie, a co z tego, skoro baza noclegowa jest mizerna, a Starostwo zamyka kolejne schronisko, ha to pierwsze na dodatek dali ludziom jako budynek w jakim nie da się przyjąć ludzi, pewnie chcieli tylko naciągnąć ludzi na kasę. Potem o przeniesieniu PCPR i znowu o kosztorys, upierają się że go mają, a kolejną już sesję nie potrafią go pokazać, co za banda oszustów, kombinatorów i naciągaczy. Chamstwo.

 3. Ja mam swoje zdanie na temat tego policjanta….
  Y
  Uważam że nie zasługuje na jakakolwiek nagrodę A zrobiłby to może właśnie dla publiki I slawy nie wierzę w jego dobre serce

 4. Jaka to jest obywatelska pomoc, skoro syn i tatuś biorą za to pensję i to nie małą, to jest ich obowiązek pomagać ludziom przez 24 h na dobę, skoro jeden jest policjantem a drugi strażnikiem miejskim, robienie z nich na siłę bohaterów to kpina z osób, które naprawdę bezinteresownie narażają swoje życie aby ratować innych, i nie oczekują z tego powodu owacji.
  Panowie za to, że pomogliście kobiecie, Brawo ! ale za to, że robicie z tego widowisko to Wstyd !
  Służby mundurowe zawsze bezinteresownie pomagają innym, tak przysięgali ! A nie pod publikę.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here