Świeradów- Zdrój: Z pomocą dla Ukrainy

0
766
Urząd Miasta Świeradów Zdrój
UM Świeradów- Zdrój

W obliczu tragedii, jaka dotknęła obywateli Ukrainy władze Świeradowa- Zdroju uruchomiły zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Też możesz pomóc!

 

Burmistrz Roland Marciniak wystosował apel do mieszkańców:

“Szanowni Państwo, od kilku dni z przerażeniem obserwujemy, to co dzieje się na Ukrainie, ta okrutna wojna dotyka kobiety, dzieci, zwykłych ludzi, którzy tracą domy, życie i bliskich dlatego jako miasto postanowiliśmy włączyć się w pomoc mieszkańcom Ukrainy.

Uruchomiliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy: artykuły żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia, środki opatrunkowe: bandaże, plastry (nie leki), latarki, lampy i baterie do nich, art. chemiczne (pieluchy, podpaski, art. higieny osobistej) na chwilę obecną są to najpotrzebniejsze rzeczy.” – pisze Burmistrz Roland Marciniak

Wszystkie rzeczy możecie Państwo przynosić do Miejskiego Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy “Stacja Kultury”, ul Dworcowa 1 w godzinach pracy (pn-pt. 10.00-17.00, sobota 10.00-16.00), tel. 75 71 36 482.

Burmistrza zapewnia także, iż w mieście przygotowana będzie także baza hotelowo- gastronomiczna, w której władze będą chciały przyjąć rodziny z Ukrainy.

“Włączcie się Państwo w pomoc, a my będziemy na bieżąco informować co jeszcze jest potrzebne.” – apeluje Burmistrz Miasta Świeradów-Zdrój.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here