Świeradów- Zdrój: Największa w Polsce ścieżka w chmurach

17
27314

Atrakcja nad miastem, wieża widokowa o wysokości 60 metrów. Górny taras widokowy na wysokości 55 metrów. 3 kilometry ścieżek dydaktycznych w lesie w tym kilometr prowadzący na szczyt wieży.

 

Pierwsze głośne zapowiedzi budowy w Świeradowie- Zdroju największej w Polsce ścieżki w chmurach pojawiły się wiosną 2017 roku. Według nich prace miały ruszyć już w kolejnym roku. Jednak dopiero teraz wykonawca wszedł na plac budowy.

Sky Walk Świeradów- Zdrój

U podnóża góry Świeradowiec stanąć ma wieża widokowa, bardzo podobna do tej jaką w Masywie Śnieżnika zbudowali nasi czescy sąsiedzi. Z tą różnicą, że świeradowski Sky Walk czyli ścieżka w chmurach powstanie bliżej miasta, a nie na szczycie jak ma to miejsce w Czechach. Podobnych wież o rożnych kształtach powstało w Europie już kilkanaście i wszystkie przyciągają setki tysięcy gości.

Gdzie powstanie ścieżka w chmurach?

– Celowo chcemy zrobić to nie na samym szczycie, ale nad miastem, czyli u podnóża góry. Po to, aby te setki tysięcy ludzi nie penetrowały lasu niepotrzebnie. Po co mają chodzić po górach ci co nie muszą – wyjaśniał trzy lata temu redakcji eLuban.pl burmistrz Roland Marciniak. – Kto zaciągnie na górę ludzi z dziećmi? To jest duże przewyższenie, między miastem a szczytem Świeradowca jest niemal 500 metrów różnicy wysokości. Ci, którzy są sprawni wejdą, a to ma być atrakcja dla wszystkich. Ma być to atrakcja nad miastem, nie chcemy takiej dominanty, widocznej z 50 km.

Atrakcja w Świeradowie- Zdroju

Świeradowski projekt to 3 kilometry ścieżek dydaktycznych w lesie w tym kilometr prowadzący na szczyt wieży, gdzie turyści zobaczą las na wszystkich poziomach. Wieża zostanie wkomponowana w las w ten sposób, że drzewa znajdą się również w jej wnętrzu. Dodatkową atrakcją mają być kilkudziesięciometrowe zjeżdżalnie.

Kiedy otwarcie ścieżki w chmurach?

W chwili obecnej zapewne trudno będzie precyzyjnie wskazać, kiedy na szczyt będzie mógł wejść pierwszy turysta. Niemniej jak wspominał burmistrz Świeradowa- Zdroju inwestycja powinna zakończyć się już wiosną przyszłego roku. Prace budowlane ruszyły na początku czerwca. W chwili obecnej dobiegają końca roboty przy fundamentach. Postawiony został także duży dźwig. Więcej dowiemy się zapewne w najbliższych dniach.


ZOBACZ KONIECZNIE

Prezentacja ścieżki w chmurach w Świeradowie- Zdroju

Ścieżka w koronach drzew – Karkonosze, Czechy, Janské Lázně

Sky Walk. Rośnie największa w Polsce ścieżka w chmurach. WIDEO

Wieża widokowa na szczycie góry Zawodna

17 KOMENTARZE

 1. Na co komu taki badziew postawcie sobie takie coś w Karpaczu i odciążcie śnieżkę. Świeradów jest dla innej klienteli. Q Świeradowie się odpoczywa i nie potrzeba tu takiej atrakcji.

  • bo ty nie potrzebujesz to ma nie byc. moze cie uswiadomie jak mamusia tego nie zrobila w dziecinstwie :))) G…. kogo interesuje Twoje zdanie i co tam sobie myslisz 🙂

   • Wow ale zabłysnęłaś. Tak samo interesuje wszystkich moje zdanie jak i twoje. A mamusia nie nauczyła cię widać dyskusji tylko ‘uświadamiać’ wszystkich w koło. Strzelam w ciemno że jesteś niepracującą patuską utrzymującą się z 500 +, ewentualnie druga opcja, mąż utrzymuje ciebie i twoje bąbelki a ty myślisz że wszystko ci się należy bo jesteś madką polką. Pojedziesz do Świeradowa jak dostaniesz bon albo inne świadczenia a to, że mieszkańcy nie chcą mieć takiego czego w połączeniu z takimi ludźmi jak ty pod oknami cię już nie interesuje.

 2. Żenada a nie projekt. Zawalić miasto do granic turystami tak jak ma to miejsce w Szklarskiej i Karpaczu. Oby ten kicz nie powstał a jak powstanie niech jak najszybciej spłonie.

  • Typowy polski wąsacz. Ma być zadupie byle by było swojsko, czyli by nic nie było. A później tacy jadą za granicę i jarają się takimi atrakcjami jak murzyn blaszką i jęczą że w polszcze nic nie ma.

 3. Świeradów był do tej pory oazą spokoju, ładu architektonicznego. Ludzie wracają tu odpocząć od zgiełku a lada moment C zostaną?! Zgiełk. Brawo panie burmistrzu.

 4. Nie no najlepiej w Swieradowie patrzec tylko na tych starych nadąsanych gości hotelowych którzy ani słowa po polsku nie potrafią powiedzieć i myślą że im wszystko się należy a tak przyciągnie naszego młodego Polaka i rozruszać trochę tę zapadłą dziurę brawo dla pomysłu. Jakoś istnieje nartostrada a tłumów nie widać.

  • Jedź się rozruszać do Karpacza albo zawsze możesz zaszaleć w Mirsku albo w Rębiszowie. Świeradów przyciąga już innymi atrakcjami ludzi pozostając przy tym oazą spokoju czego brakuje w innych kurortach i tym Świeradów do tej pory się bronił.

 5. Jeżdżę do Świeradowa od lat głównie dla spokoju, którego brakuje np. w Karpaczu i Szklarskiej Porębie gdzie króluje kicz… W Świeradowie tego nie ma i mam nadzieję, że nie będzie.

 6. Jestem mieszkańcem Chorzowa i w Świeradowie byłem dwa razy. Nocleg za każdym razem zamawiałem na Stogu Izerskim w schronisku PTTK. Mnie osobiście taka atrakcja do szczęścia potrzebna nie jest ale jak czytam tą jałową wymianą uprzejmości pomiędzy mieszkańcami Świeradowa nie dziwi mnie powiedzenie że gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie. Ludzie zastanówcie się gdzie mieszkacie? Chcecie zarabiać na turystyce czy nie? Z czego Świeradów ma się utrzymywać bo z tego co kojarzę jakichś dużych zakładów przemysłowych tam nie ma? Chcecie przyciągnąć nowych turystów czy ci dotychczasowi też mają sobie pójść? Trzeba szukać inwestorów trzeba się rozwijać bo pewnego dnia obudzicie się z ręką w nocniku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here