Świeradów- Zdrój: Największa w Polsce ścieżka w chmurach

16
20374

Atrakcja nad miastem, wieża widokowa o wysokości 70 metrów. Górny taras widokowy na wysokości 55 metrów. 3 kilometry ścieżek dydaktycznych w lesie w tym kilometr prowadzący na szczyt wieży.

 

Pierwsze głośne zapowiedzi budowy w Świeradowie- Zdroju największej w Polsce ścieżki w chmurach pojawiły się wiosną 2017 roku. Według nich prace miały ruszyć już w kolejnym roku. Jednak dopiero teraz wykonawca wszedł na plac budowy.

Sky Walk Świeradów- Zdrój

U podnóża góry Świeradowiec stanąć ma wieża widokowa, bardzo podobna do tej jaką w Masywie Śnieżnika zbudowali nasi czescy sąsiedzi. Z tą różnicą, że świeradowski Sky Walk czyli ścieżka w chmurach powstanie bliżej miasta, a nie na szczycie jak ma to miejsce w Czechach. Podobnych wież o rożnych kształtach powstało w Europie już kilkanaście i wszystkie przyciągają setki tysięcy gości.

Gdzie powstanie ścieżka w chmurach?

– Celowo chcemy zrobić to nie na samym szczycie, ale nad miastem, czyli u podnóża góry. Po to, aby te setki tysięcy ludzi nie penetrowały lasu niepotrzebnie. Po co mają chodzić po górach ci co nie muszą – wyjaśniał trzy lata temu redakcji eLuban.pl burmistrz Roland Marciniak. – Kto zaciągnie na górę ludzi z dziećmi? To jest duże przewyższenie, między miastem a szczytem Świeradowca jest niemal 500 metrów różnicy wysokości. Ci, którzy są sprawni wejdą, a to ma być atrakcja dla wszystkich. Ma być to atrakcja nad miastem, nie chcemy takiej dominanty, widocznej z 50 km.

Atrakcja w Świeradowie- Zdroju

Świeradowski projekt to 3 kilometry ścieżek dydaktycznych w lesie w tym kilometr prowadzący na szczyt wieży, gdzie turyści zobaczą las na wszystkich poziomach. Wieża zostanie wkomponowana w las w ten sposób, że drzewa znajdą się również w jej wnętrzu. Dodatkową atrakcją mają być kilkudziesięciometrowe zjeżdżalnie.

Kiedy otwarcie ścieżki w chmurach?

W chwili obecnej zapewne trudno będzie precyzyjnie wskazać, kiedy na szczyt będzie mógł wejść pierwszy turysta. Niemniej jak wspominał burmistrz Świeradowa- Zdroju inwestycja powinna zakończyć się już wiosną przyszłego roku. Prace budowlane ruszyły na początku czerwca. W chwili obecnej dobiegają końca roboty przy fundamentach. Postawiony został także duży dźwig. Więcej dowiemy się zapewne w najbliższych dniach.


ZOBACZ KONIECZNIE

Prezentacja ścieżki w chmurach w Świeradowie- Zdroju

Ścieżka w koronach drzew – Karkonosze, Czechy, Janské Lázně

16 KOMENTARZE

 1. Na co komu taki badziew postawcie sobie takie coś w Karpaczu i odciążcie śnieżkę. Świeradów jest dla innej klienteli. Q Świeradowie się odpoczywa i nie potrzeba tu takiej atrakcji.

  • bo ty nie potrzebujesz to ma nie byc. moze cie uswiadomie jak mamusia tego nie zrobila w dziecinstwie :))) G…. kogo interesuje Twoje zdanie i co tam sobie myslisz 🙂

   • Wow ale zabłysnęłaś. Tak samo interesuje wszystkich moje zdanie jak i twoje. A mamusia nie nauczyła cię widać dyskusji tylko ‘uświadamiać’ wszystkich w koło. Strzelam w ciemno że jesteś niepracującą patuską utrzymującą się z 500 +, ewentualnie druga opcja, mąż utrzymuje ciebie i twoje bąbelki a ty myślisz że wszystko ci się należy bo jesteś madką polką. Pojedziesz do Świeradowa jak dostaniesz bon albo inne świadczenia a to, że mieszkańcy nie chcą mieć takiego czego w połączeniu z takimi ludźmi jak ty pod oknami cię już nie interesuje.

 2. Żenada a nie projekt. Zawalić miasto do granic turystami tak jak ma to miejsce w Szklarskiej i Karpaczu. Oby ten kicz nie powstał a jak powstanie niech jak najszybciej spłonie.

  • Typowy polski wąsacz. Ma być zadupie byle by było swojsko, czyli by nic nie było. A później tacy jadą za granicę i jarają się takimi atrakcjami jak murzyn blaszką i jęczą że w polszcze nic nie ma.

 3. Świeradów był do tej pory oazą spokoju, ładu architektonicznego. Ludzie wracają tu odpocząć od zgiełku a lada moment C zostaną?! Zgiełk. Brawo panie burmistrzu.

 4. Nie no najlepiej w Swieradowie patrzec tylko na tych starych nadąsanych gości hotelowych którzy ani słowa po polsku nie potrafią powiedzieć i myślą że im wszystko się należy a tak przyciągnie naszego młodego Polaka i rozruszać trochę tę zapadłą dziurę brawo dla pomysłu. Jakoś istnieje nartostrada a tłumów nie widać.

  • Jedź się rozruszać do Karpacza albo zawsze możesz zaszaleć w Mirsku albo w Rębiszowie. Świeradów przyciąga już innymi atrakcjami ludzi pozostając przy tym oazą spokoju czego brakuje w innych kurortach i tym Świeradów do tej pory się bronił.

 5. Jeżdżę do Świeradowa od lat głównie dla spokoju, którego brakuje np. w Karpaczu i Szklarskiej Porębie gdzie króluje kicz… W Świeradowie tego nie ma i mam nadzieję, że nie będzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here