Nieco ponad 2 miliony złotych dla gmin z naszego powiatu

6
648

Nowy budynek garażowy dla OSP Wolbromów, przebudowa z rozbudową budynku stacji kolejowej w Pławnej na świetlicę wiejską, czy budowa sieci wodociągowej w gminie Wleń to niektóre z inwestycji z rządowym wsparciem.

 

Wojewoda Dolnośląski poinformował o inwestycjach objętych dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich.

Wsparcie gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych w gminach, w których funkcjonowały niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. – tłumaczy wojewoda.

W ramach tego programu rządowe wsparcie do inwestycji otrzymały trzy gminy z terenu powiatu lwóweckiego – Lubomierz, Gryfów Śląski i Wleń. Łącznie wnioski tych trzech gmin opiewały na ponad 6 milionów złotych. Rządowe wsparcie wyniosło nieco ponad dwa miliony. Najbardziej skorzysta Gmina Lubomierz, a właściwie mieszkańcy sołectwa Pławna.

Na liście inwestycji objętych dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich znalazły się:

Gmina Gryfów Śląski, która wnioskowała o 198.000 złotych na budowę budynku garażowego na potrzeby OSP w Wolbromowie. Rządowe wsparcie zostało przyznane na całe zadanie, czyli Gryfów Śląski otrzyma 198 000 zł

Gmina Lubomierz, która wnioskowała o 1.790.000 na przebudowę z rozbudową budynku stacji kolejowej w Pławnej na świetlicę wiejską. Rządowe wsparcie zostało przyznane w kwocie: 1.050.000 złotych

Gmina Wleń, która wnioskowała o 4.950.000 na budowę sieci wodociągowej w gminie Wleń, sołectwach: Strzyżowiec, Tarczyn, Modrzewie, Bełczyna. Rządowe wsparcie zostało przyznane w kwocie: 800 000 złotych.

6 KOMENTARZE

 1. Świetlica w Pławnej? Po co i dla kogo?
  Koszty utrzymania?
  Jak już trzeba tak świetlicy to można to zorganizować w szkole.
  Taniej?
  Lepiej można wydać ten milion.
  Na wszystko brak w gminie ale zrobimy świetlicę dla garstki ludzi.
  Oczywiście będzie potrzebny jakiś kierownik świetlicy,konserwator itp.- może ktoś z rodziny na etat.
  Pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here