Suwnice bramowe to uniwersalny sprzęt

0
629

Suwnice bramowe to uniwersalny sprzęt. Im więcej funkcji zapewnia urządzenie, tym bardziej warto w nie zainwestować

 

Realia wolnego rynku wymuszają na przedsiębiorcach wdrażanie kolejnych innowacji. Rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu były standardem, w świetle możliwości nowoczesnych maszyn okazują się przestarzałe i całkowicie nieekonomiczne. Taki postęp można zaobserwować w wielu obszarach gospodarki, na przykład w szeroko pojmowanym przemyśle. Ten nie mógłby funkcjonować bez urządzeń służących do transportu bliskiego rozmaitych ładunków, takich jak suwnice bramowe.

 

Maszyny wysokiej jakości mogą pracować w praktycznie dowolnych warunkach, zachowując pełną precyzję

 

Budowa wyposażenia tego rodzaju wydaje się stosunkowo prosta. Dwie szyny, po których poruszają się wsporniki złączone poprzecznymi dźwigarami lub jedną belką nośną. Jak tłumaczą eksperci z polskiego Przedsiębiorstwa HAK, podstawowe elementy urządzeń z tej kategorii najczęściej wykonuje się z wykorzystaniem konstrukcji skrzynkowej spawanej. Dzięki temu suwnica bramowa może być wykorzystywana w dowolnym procesie technologicznym, niezależnie od specyfiki zadań oraz warunków pogodowych. Rzecz jasna parametry każdego jednego egzemplarza są dostosowywane do wymogów zakładu, w którym ma się znaleźć. Rozstaw szyn, mechanizmy ruchu oraz podnoszenia ładunków, moduły zasilające, układ sterowania – to tylko część kwestii, które wykonawca ustala indywidualnie. Szczególnie wydaje się tutaj wyposażenie dodatkowe: wciągarki, chwytaki, uchwyty, elektromagnesy oraz inny, specjalistyczny osprzęt decyduje o tym, jakie funkcje będzie mogła spełniać maszyna.

 

Odpowiednio dostosowana suwnica bramowa sprawdzi się zarówno w hali, jak również na zewnątrz budynków

 

Gabaryty urządzeń z tej kategorii są niezwykle zróżnicowane. Największe spośród nich, zwykle przystosowane do przenoszenia ładunków o ciężarze rzędu kilkunastu lub kilkudziesięciu ton, spotyka się poza pomieszczeniami zamkniętymi. Mowa przede wszystkim o różnego rodzaju bocznicach kolejowych, gdzie załadowywane bądź rozładowywane są składy przewożące półprodukty dla przemysłu. W przypadku hal produkcyjnych wymiary suwnic z oczywistych względów będą odpowiednio mniejsze. Warto jeszcze wspomnieć o podziale urządzeń ze względu na ich przeznaczenie. Suwnice hakowe cechuje łatwa wymienialność urządzeń chwytnych, podczas gdy w przypadku suwnic specjalizowanych osprzęt jest na stałe zintegrowany z główną częścią maszyny. Są jeszcze suwnice technologiczne, w znacznie większym stopniu przystosowane do procesów produkcyjnych, w których biorą udział. Wytwarzanie elektrod grafitowych będzie tutaj najbardziej wymownym przykładem.

 

-/ Materiał partnera /- AW

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here