Jest reakcja burmistrza na astronomiczną kwotę w przetargu

5
1309

Po tym jak w przetargu na budowę budynku garażowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolbromowie wypłynęła oferta niemal trzykrotnie przekraczająca założenia władz Gminy, burmistrz szybko zareagował i podjął ostateczną decyzję.

 

Wczoraj poinformowaliśmy o zaskakująco wysokiej ofercie złożonej w przetargu na budowę budynku garażowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolbromowie. Obiekt miał zostać oddany do użytku jeszcze w te wakacje. Jednak w drugim już przetargu, w wyznaczonym przez urząd terminie wpłynęła tylko jedna oferta. Ta opiewała na kwotę 467.400 złotych brutto. To niemal trzykrotnie więcej, niż władze Gminy zamierzały przeznaczyć na to zadanie. W budżecie zapisanych na to było 160.000 złotych.

Warto wspomnieć, iż wcześniejszy przetarg zakończył się unieważnieniem z powodu braku oferentów.

Burmistrz Gryfowa Śląskiego po dokonaniu otwarcia ofert w dniu 10 marca z podjęciem decyzji nie czekał długo. Wczoraj poinformował o unieważnienie i tego przetargu. Jak czytamy w uzasadnieniu: „W toczącym się postępowaniu złożono jedną ofertę. Cena oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania.”.

To zdecydowanie odsuwa w czasie otwarcie nowej remizy, a nawet stawia pod dużym znakiem zapytania możliwości sfinansowania zadania w bieżącym roku.

5 KOMENTARZE

    • Skoro ktoś jest chętny to zamiast anonimowo zgłaszać się na stronie proszę podać kontakt do swojej firmy lub bezpośrednio zgłaszać się do odpowiednich władz. Każdy anonimowo potrafi być cwany ale jak by każdy miał tu pisać w swoim imieniu bez anonimowości to by nie było tylu chojraków.

  1. Znaj proporcje mocium panie”. Przy obecnych cenach i kosztach? Może systemem gospodarczym udałoby się wybudować, ale tu byłoby potrzebne duże zaangażowanie samorządu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here