Susz tytoniowy i papierosy zatrzymane na autostradzie

0
386

Na terenie Dolnego Śląska funkcjonariusze Straży Granicznej i KAS przechwycili 1,8 tony suszu tytoniowego bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość towaru szacuje się na 908 tysięcy złotych.

 

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu wspólnie z funkcjonariuszami dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na autostradzie transport 1800 kg suszu tytoniowego o szacunkowej wartości 908 tysięcy złotych. Przewoźnik nie zgłosił przewozu towaru podlegającego monitorowaniu w systemie SENT. Za to przewinienie grozi mu kara grzywny w wysokości 20 tys. złotych. W zatrzymanym pojeździe nie było również geolokalizatora. Za to 32-letni kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 7 tys. złotych.
Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy.

Wyroby tytoniowe, które pochodzą z nielegalnej produkcji, nie spełniają norm jakościowych, dodatkowo w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje jak azbest, spleśniały tytoń, pocięte liście i inne odpady.

Tego samego dnia w ramach rutynowej kontroli na targowisku miejskim w Sieniawce,funkcjonariusze KAS ze Zgorzelca ujawnili ponad 60 tys. sztuk papierosów i 36 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

-/ NOSG/ KAS/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here