Strażacy pośpieszyli z pomocą dla Beaty

1
2078

Walczą z pożarami i skutkami wypadków drogowych. Zawsze gotowi nieść pomoc potrzebującym. Tym razem strażacy z OSP Rząsiny pośpieszyli z pomocą dla Beaty.

 

Beata ma 15 lat i jest mieszkanką Rząsin. U dziewczyny zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Nastolatka potrzebuje bardzo drogich leków, które będzie musiała przyjmować przez dłuższy czas. Koszty leczenia przekraczają możliwości finansowe rodziny, dlatego mama nastolatki zwróciła się z prośbą o pomoc. Ta ruszyła na portalach, gdzie prowadzone są zbiórki.

W mieniony weekend z pomocą dla dziewczyny pośpieszyli także strażacy z OSP w Rząsinach. Pomimo niesprzyjającej pogody, w strugach deszczu ochotnicy przeprowadzili akcję zbiórki złomu.

Razem udało nam się zebrać́ 6,5 tony i to nie koniec ! Pieniądze zebrane podczas akcji przeznaczymy na walkę̨ Beaty z chorobą. – tłumaczą strażacy z Rząsin, którzy dziękują wszystkim za pomoc, wsparcie i ofiarność.

Pragniemy podziękować́ z całego serca Panu Radnemu Wojciechowi Pawlukowi i mieszkańcom, którzy zebrali się z nami w szyki i ruszyli do akcji. Dziękujemy również̇ tym mieszkańcom, którzy oddali nam złom. – dziękują ochotnicy, którzy zapowiadają, iż dalej będą działać i pomagać Beacie.

OSP Rząsiny w dalszym ciągu będzie kontynuowało zbiórkę̨! – informują i zapraszają także na charytatywny piknik.

Charytatywny piknik odbędzie się w niedzielę, 4 października 2020 roku na boisku szkolnym w Rząsinach. Podczas pikniki będzie można posmakować kiełbasek z grilla, zakupić domowej roboty ciasto i wziąć udział w licytacjach. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie dla Beaty Dżygóry.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here