Kierowca cysterny dokonał zniszczeń na ul. Potokowej

1
208
fot.: UGiM Lwówek Śl.

W środę 27 listopada br. około 11.30 Straż Miejska w Lwówku Śląskim otrzymała telefonicznie informację o dokonaniu zniszczenia lamp miejskich, a także napowietrznej sieci telekomunikacyjnej ze słupami oraz innych urządzeń przy ulicy Potokowej. Zniszczeń dokonać miała ciężarówka z naczepą typu „cysterna” wioząca cement do pobliskiej betoniarni.

W rejon zdarzenia skierowano natychmiast patrol Straży Miejskiej, który to na miejscu potwierdził to zgłoszenie. Zebrane informacje oraz szybkie działanie pozwoliły odnaleźć opisaną ciężarówkę i dotrzeć do sprawcy dokonanych zniszczeń. Trudno wręcz uwierzyć, że doświadczony kierowca tak źle ocenił sytuację i postanowił bardzo wąską drogą dotrzeć za wszelką cenę do miejsca rozładunku, nie zważając na wyrządzane szkody. Kierowca tłumaczył, że „jechał na nawigację i tak go poprowadziła”.

Do działań w tej sprawie włączyła się również lwówecka Policja, o której wsparcie poprosił Komendant Straży Miejskiej. O zniszczeniach i związanych z tym awariach poinformowano natychmiastowo operatora telekomunikacyjnego oraz Wydział Infrastruktury i Zamówień Publicznych przy UGiM w Lwówku Śl.

Numery telefonów pod, które można przekazywać informacje o awariach i zniszczeniach infrastruktury miejskiej:

  • 112, 997, 756467200 Policja Lwówek Śląski
  • 756477873, 794459600 Straż Miejska w Lwówku Śląskim
  • 756477888 Urząd Gminy i Miasta w Lwówku Śląskim

-/ UGiM Lwówek Śl. /-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here