Strażacy pomagają mieszkańcom

3
1091
fot.: Ochotnicza Straż Pożarna w Proszowej

W ostatnich dniach pogoda nas nie rozpieszcza i przysparza mieszkańcom sporo zmartwień oraz strat. W wyniku ulewnych deszczy podtapiane są posesje. Sporo pracy mają strażacy, którzy w tych trudnych sytuacjach śpieszą z pomocą mieszkańcom.

W niedzielne popołudnie nad regionem przeszedł niewielki deszcz. Jednak w niektórych miejscach był on na tyle intensywny, iż doprowadził do lokalnych podtopień. Tak interwencję w Kwieciszowicach opisują strażacy z OSP Proszowa:

O 16.09 Stanowisko Kierowania dysponuje nas do miejscowości Kwieciszowice gdzie w wyniku intensywnych opadów deszczu zalało budynek mieszkalny. Po dojeździe naszego zastępu na miejscu było już OSP Rębiszów i OSP Kwieciszowice. Naszym zadaniem było dowiezienie worków z piaskiem , którymi zabezpieczono zalaną posesję i budynek . Następnie również za pomocą worków z piaskiem zabezpieczono rów z którego wylewała się woda na drogę, która nie mieściła się w swoim korycie

fot.: Ochotnicza Straż Pożarna w Proszowej
fot.: Ochotnicza Straż Pożarna w Proszowej

W powiecie lwóweckim w ciągu zaledwie trzech dni strażacy tak z Państwowej Straży Pożarnej, jak i jednostek OSP interweniowali łącznie osiemnaście razy, w tym połowa interwencji dotyczyła powalonych drzew, połamanych konarów a druga połowa podtopień, konieczności wypompowania wody i udrożniania przepustów.

Interwencje strażaków obejmowały głównie teren gminy Mirsk, gdzie ulewne deszcze wyrządziły najwięcej szkód.

3 KOMENTARZE

  1. Wypadałoby wymienić dla Strażaków tego Żuka na coś nowszego. Nie wiem ile ma on lat, lecz te samochody przestano produkować 22 lata temu. Nie stać takiej bogatej gminy z klubem piłkarskim?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here